Dujszebajew zagra o medal mistrzostw świata

PK
Twitter @danidujshe44
Piłkarz ręczny Vive Tauronu Kielce Daniel Dujszebajew, który na dwa najbliższe sezony będzie wypożyczony do Celje Pivovarnej Lasko, zagra o medale mistrzostw świata do 21 lat.

W meczu 1/8 turnieju rozgrywanego w Algierii, Hiszpania pokonała Argentynę 27:21 (14:8). Młodszy z synów trenera Vive Tauronu, Talanta Dujszebajewa, zdobył w tym spotkaniu 6 bramek, oddając 10 rzutów. Na boisku przebywał przez blisko 24 minuty.

W ćwierćfinale Hiszpanie pokonali po dogrywce Węgrów 30:29 (24:24, 15:12). Mecz był bardzo zacięty, Hiszpania zaczęła od prowadzenia 5:0, ale Madziarzy powoli odrabiali straty i w 54 minucie wygrywali 23:21. Hiszpanie doprowadzili do dogrywki, w której prowadzenie się zmieniało.

Dujszebajew, który jest lewym rozgrywającym, zdobył w tym meczu 4 bramki (wszystkie w pierwszych 30 minutach), oddając 10 rzutów, miał też dwie asysty i trzy straty, na boisku przebywał przez ponad 48 minut.

W sobotnich półfinałach Hiszpania zagra z Niemcami, a Francja z Danią.