Dużo bramek na inaugurację drugiej grupy A klasy

/dor/
Fragment meczu Stal Kunów - Klimontowianka Klimontów. O piłkę walczą Sebastian Kostrzewa (z prawej) i Łukasz Szymański. Fot. Rafał Soboń
Rozegrana została pierwsza kolejka w drugiej grupie A klasy. Padło dużo bramek. Aż pięć zdobył Cezary Zarzycki, napastnik GOKiS Masłów w meczu z Zorzą Tempo Pacanów, wygranym 7:1.

Stal Kunów - Klimontowianka Klimontów 0:4 (0:1), Ryszard Gaweł 35, Łukasz Pyszczek 47, Mateusz Farian 51, Karol Wójciak 62.

Stal: Kania - Kostrzewa, Haraźny, D. Łapa (63 S. Łapa), M. Kasprzyk (65 K. Kasprzyk) - Siudak, Kwapisz, Podsiadło (65 Wąsik), Kaczor (80 Ł. Ronduda) - Murzec, Jałocha

Klimontowianka: Karcz - Farian, Krawczyk (56 Gawryś), Borycki (65 Grosicki), Kosiór - Chwała (46 Wójciak), K. Pyszczek, Gaweł, Szymański - Ł. Pyszczek (78 Ferens), Madejski

Klimontowianka odniosła pewne zwycięstwo. Pierwszą bramkę w 35 minucie zdobył Łukasz Pyszczek - wymanewrował obronę gospodarzy, podał do Ryszarda Gawła, który nie miał problemów z pokonaniem Michała Kani. Po przerwie Klimontowianka szybko zdobyła dwa gole. W 47 minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Pyszczek a cztery minuty później z rzutu karnego celnie strzelił Mateusz Farian. Goście do końca walczyli z zaangażowaniem i w 62 minucie dopięli swego za sprawą gola Karola Wójciaka, tym samym postawili pierwszy krok w walce o awans do klasy okręgowej.

Zryw Zbigniewice - Baszta Rytwiany 5:1 (2:0), Przemysław Pacholczak 45, 78, 86, Mateusz Biało 1, Damian Lipiec 49.

Zryw: M. Manjak - Jońca, E. Pacholczak, Żuraw, Ciach (85 Janos), Dudek, Papka, Biało (62 P. Manjak), Polit (50 Godek) - Lipiec (80 Ćwiertnia), P. Pacholczak.

-Cała drużyna zagrała dobrze, ale na szczególne wyróżnienie zasłużył Przemek Pacholczak, który zaliczył hat trick - powiedział Adam Jońca, prezes Zrywu.

GOKiS Masłów - Zorza Tempo Pacanów 7:1 (2:1), Cezary Zarzycki 20, 43, 60, 65, 70, Adrian Ksel 76, Daniel Kobus 83 - Michał Zaród 25.

GOKiS: Szcześniak - K. Janicki, Kmieć, Sławeta, B. Janicki - Grusznis (80 Linek), Porzucek (70 Dziwoń), P. Zarzycki, Kobus (85 Kicior) - C. Zarzycki, Ksel.

Bohaterem meczu był 21-letni Cezary Zarzycki, który zdobył pięć bramek. -Jestem zaskoczony, że taki chłopak gra jeszcze w A klasie - powiedział Stanisław Maj, trener drużyny z Masłowa.

Kamienna Brody - OKS Opatów 4:3 (3:1), Tomasz Wójcik 26, 40, 85 z karnego Artur Góra 45 - Piotr Cybula 20, 80, Adrian Curyło 85.
Kamienna: Sepioło - Stępień, Tchurz, Sałata, Niewczas - Bracik, Gralec (65 Jagieła), Nowocień (89 Synowiec) Sęga (65 Dąbrowski) - Góra, Wójcik (87 Garbala).

Piast Osiek - Agricola Łoniów 5:0 (3:0), Kamil Brożyna 20, 30, Bartłomiej Ryński 39, 75, Piotr Pikus 90.

Piast: Reczek - Bąk, Kotlarz, Kołek, Gregorowicz - Kot (60 Pikus), Janas, Ryński, Cebula - Brożyna (75 Loc), Urbański (75 Bień).

Klonówka Masłów - Wisła Nowy Korczyn 1:2 (0:0), Maciej Kwiatkowski 55 - Paweł Niedziela 46, 62.

Świt Ćmielów - Star Starachowice 3:4 (1:3), Łukasz Łasicki 36, Marcin Furtowicz 47, Adrian Grabowski 69 - Piotr Dudek 2, Bartłomiej Drabik 9, Marcin Chodniewicz 39, Sebastian Żak 57.