Dużo dobrych startów Akweduktu

/SAW/
Piotr Ławicki startował w Gdyni.
Piotr Ławicki startował w Gdyni. Fot. archiwum klubu
Kolejne udane starty zaliczyli triathloniści Akweduktu Kielce - podopieczni trenera Grzegorza Kożuchowskiego.

Wiktoria Zawolik, która dzięki udanemu startowi na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży została dołączona do składu kadry Polski juniorów na Puchar Europy w węgierskim Tiszaujvaros, tam również zaprezentowała się z dobrej strony. Zawody były rozgrywane w nietypowej formule - pierwszego dnia dwa półfinały, z których do finału rozgrywanego następnego dnia, awansowało po 15 najlepszych zawodniczek. Dystans: 500 m pływania, 12 km jazda na rowerze, 3,5 km biegu. Z sześcioosobowej reprezentacji Polski do finału awansowały trzy Polki, w tym Wiktoria. W finale w silnej stawce zajęła 25. miejsce, drugie wśród reprezentantek Polski. Triumfowała Nowozelandka, a druga była reprezentantka Kanady.

- Wiktoria potwierdziła swoją dobrą dyspozycję - przyznał Grzegorz Kożuchowski, trener Akweduktu. - Samo zakwalifikowanie się do finału to już sukces. Zawody w Tiszaujvaros uznawane są za jedne z najmocniej obsadzonych z całego cyklu Pucharu Europy, ponieważ jednocześnie rozgrywany jest Puchar Świata seniorów i wraz z reprezentacjami z całego świata, przyjeżdżają również juniorzy. Teraz przed Wiktorią zasłużony odpoczynek, choć widząc jej dobrą dyspozycję myślę jeszcze o jakiś startach, być może międzynarodowych -mówi trener Kożuchowski.

W Gdyni zostały rozegrane największe zawody triathlonowe w Polsce - Herbalife Triathlon. N dwóch dystansach wystartowało 2000 osób! W sprincie (750 m pływanie, 20 km rower, 5 km bieg) szóste miejsce w kategorii open zajął Piotr Ławicki i był jednocześnie trzeci w juniorach. Piąte miejsce w juniorach młodszych zajął inny zawodnik Akweduktu, Maciej Kwietniewski.

- Piotrek szykuje się do mistrzostw Polski w crosstriathlonie i był to dla niego świetny start na przetarcie. Cieszy mnie jego dobra dyspozycja - twierdzi trener Kożuchowski.
W Rawie Mazowieckiej odbyły się z kolei ogólnopolskie zawody w Triathlonie. Na nietypowym dystansie 1/10 Iron Man (380 m pływanie, 18 km rower, 4,2 km bieg) w gronie ponad 150 zawodników, 11. miejsce w open zajął 15-letni młodzik Akweduktu Mateusz Błaszczyk (był też czwarty w kategorii do 19 lat).

W Sandomierzu, w VI Mistrzostwach Sandomierza w Triathlonie na dystansie sprinterskim (750 m, 20 km, 5 km) kategorię open wygrała Anna Ramian (Akwedukt). - Dla Ani był to również start treningowy, gdyż tak jak Piotrek, szykuje się ona do mistrzostw w crosstriathlonie - mówi Kożuchowski.