Dużo emocji w turnieju Dolna Kamienna 2017

(SAW)
Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta Skarżysko-Kamienna, wręcza nagrody drużynie FC Po Nalewce, za zajęcie trzeciego miejsce w kategorii młodzik Adam Ciok
Bardzo interesujący przebieg miał jubileuszowy XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Skarżyska Kamiennej- Dolna Kamienna 2017.

(Źródło:poranny.pl)

Rozgrywki rozpoczęły się 2 lipca, w turnieju wystąpiło ponad 20 drużyn w 3 kategoriach: młodzik, junior i senior.

- W turnieju grały drużyny dziewięcioosobowe, w których mogło grać najwyżej dwóch zawodników zrzeszonych w klubach. Pozostali musieli być niezrzeszeni. Dwutygodniowa rywalizacja była naprawdę bardzo ciekawa. To turniej, który cieszy się a naszym mieście dużą popularnością – wyjaśnia Adam Ciok, jeden ze współorganizatorów turnieju. Pomysłodawcą imprezy był przed laty Marek Gąska.
Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale nagrody, które wręczali: poseł Marzena Okła-Drewnowicz, wiceprezydent miasta Andrzej Brzeziński, radni miejscy i zarazem organizatorzy turnieju Marek Gąska i Adam Ciok, przedstawiciel sponsorów Grzegorz Miernik i Katarzyna Borek.

Organizatorem turnieju jest Rada Osiedla Dolna Kamienna I i Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, a patronat honorowy nad turniejem sprawował prezydent miasta Konrad Kronig.

Trzy drużyny młodzików
W kategorii młodzik zwyciężyła drużyna CLS, drugie miejsce przypadło ekipie Ciemniejsza Strona Pomidora, a trzecie FC Po Nalewce.
Najlepszym zawodnikiem w kategorii młodzików został wybrany Jacek Safian z CLS, najlepszym bramkarzem wybrano Antka Gryza (Ciemniejsza Strona Pomidora).

W juniorach najlepsi Sternicy
Zwycięską ekipą w kategorii Junior została drużyna FC Sternicy, która pokonała w finale Pozytywnych 7:4, natomiast w meczu o najniższe miejsce triumfowała ekipa Zenit Kościelne, która wygrała z FC Bobry 8:4.
Królem strzelców został Konrad Majos z drużyny Pozytywnych, który strzelił 18 bramek, a najlepszym bramkarzem został wybrany Bartłomiej Sieczka (Zenit Kościelne)

Pierwsze Ajax-Dziki
Kibice z niecierpliwością czekali na mecz finałowy seniorów, w którym zmierzyły się Ajax-Dziki i Skarnews. Po zaciętym i emocjonującym meczu w regulaminowym czasie gry padł remis 6:6. O mistrzostwie decydowała seria rzutów karnych, które lepiej wykonywali piłkarze Ajax-Dziki.
Królem strzelców w kategorii seniorów został Patryk Czarnota który zdobył 20 bramek. Najlepszym bramkarzem został wybranych Maciej Niziołek (Ajax-Dziki).