Duży sukces futsalistów Politechniki Świętokrzyskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

Mateusz Dudek
W dniach 20.02 -22.02.2020 r drużyna AZS Politechniki Świętokrzyskiej po raz pierwszy uczestniczyła w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu które zostały rozegrane w Poznaniu. Podopieczni trenera Artura Obarzanka zostali trzecią najlepszą drużyną w Polsce w kategorii uczelni technicznych.

W fazie grupowej drużyna z Kielc rywalizowała z ekipami Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy ,Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Po dwóch porażkach z WSG Bydgoszcz 7:1 i Uniwersytetu Gdańskiego 4:0 i remisie z UJ Kraków 2:2 drużyna Politechniki zajęła 4 miejsce w grupie.

W dalszej części turnieju został do rozegrania im mecz w typach uczelni. Niestety po zaciętym spotkaniu drużyna AZS Politechniki przegrała w walce o srebrny medal z drużyną Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

W końcowej klasyfikacji w typach technicznych AZS Politechnika Świętokrzyska zajęła więc 3 miejsce. W klasyfikacji generalnej bez podziału na typ uczelni akademicy z Kielc znaleźli się w gronie drużyn, które zajęły miejsca od 13 do 16. Warto wspomnieć, że w czterech turniejach półfinałowych, które dawały awans do turnieju finałowego, czyli najlepszej szesnastki drużyn akademickich w Polsce, wystartowało blisko sześćdziesiąt uczelni.

- Dla nas to ogromny sukces sportowy ponieważ byliśmy po raz pierwszy na turnieju finałowym Akademickich Mistrzostwach w Futsalu. Poziom turnieju była bardzo wysoki, a w niektórych drużynach grali reprezentanci Polski w Futsalu. Cieszymy się, że udało nam się zdobyć brązowy medal w kategorii uczelni technicznych - powiedział trener AZS Politechniki Świętokrzyskiej, Artur Obarzanek.

Skład Politechniki Świętokrzyskiej : Bartłomiej Majcherczyk, Mateusz Rogulski, Mateusz Zawadzki, Michał Łyczek, Jakub Tekiel, Jakub Jaśkiewicz, Bartłomiej Papros, Krystian Bożęcki, Tomasz Bębas, Jakub Postawa, Dawid Lesik, Michał Gajos, Tomasz Gaj, Paweł Anioł, Mateusz Słoka.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani