Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Duży sukces uczennicy staszowskiego liceum. Dostała przepustkę na jedną z najlepszych uczelni w Polsce

OPRAC.:
Maciej Barwinek
Maciej Barwinek
W tym roku szkolnym Daria Golonka odniosła już wiele sukcesów.
W tym roku szkolnym Daria Golonka odniosła już wiele sukcesów. archiwum prywatne
Daria Golonka, uczennica Liceum Ogólnokształcącego imienia księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego w Staszowie od lat interesuje się literaturą i sztuką. W tym roku szkolnym dziewczyna wzięła udział w wielu konkursach, a jej największym, jak do tej pory osiągnięciem jest zdobycie indeksu na Uniwersytet Jagielloński.

Na co dzień Daria Golonka jest uczennicą klasy 3D o profilu humanistycznym w Liceum Ogólnokształcącym imienia księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego w Staszowie i ma niezwykłe umiejętności w dziedzinie humanistyki, co potwierdzają nauczyciele.

- Wprawna ręka Darii powoduje, że z łatwością tworzy teksty poetyckie, prozatorskie, niebanalne projekty oraz rozprawy naukowe. Jej dorobek jest doceniany w licznych konkursach od szczebla szkolnego po ogólnopolski, w których systematycznie uczestniczy. Zwieńczeniem jej wytężonej pracy jest uzyskanie indeksu Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej konsekwencja w dążeniu do celu, bogata wyobraźnia i rozległa wiedza humanistyczna sprawiają, że tworzone przez nią prace reprezentują wysoki poziom merytoryczny i artystyczny. Spontaniczność Darii powoduje także powstawanie coraz to ciekawszych konceptów, które znajdują wyraz w różnorodnych formach. Dla Darii nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania. Rozwija się zarówno polonistycznie, jaki i historycznie. Jest wnikliwą obserwatorką ludzi i świata. Swoje spostrzeżenia trafnie ujmuje w tekstach, które tworzy. Jest także osobą bardzo świadomą swojej roli w świecie. Buduje wokół siebie pozytywną aurę. Jej aktywność, pracowitość i rzetelność stanowią niepodważalne atuty jej młodej osobowości - powiedziała nauczycielka języka polskiego, Ewelina Strzelecka.

Największym sukcesem Darii jest wywalczony indeks Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zdobyła dzięki finałowi 7. edycji ogólnopolskiego konkursu Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim pod nazwą "70 twarzy Kaczmarskiego". Zadaniem konkursowym Darii było napisanie pracy na temat jednego z twórców, którymi inspirował się Jacek Kaczmarski, a także jego artystycznych spadkobierców, dla których on sam stał się mistrzem i inspiratorem. Jednak oprócz tego najcenniejszego triumfu Daria ma jeszcze wiele innych sukcesów. Została między innymi wyróżniona w ogólnopolskim konkursie literackim dla maturzystów „Człowiek w sieci, wirus w realu” organizowanym przez Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Warszawie. Podczas tego konkursu uczestnicy musieli stworzyć wizję świata po pandemii COVID-19 w dowolnej formie: opowiadania, filmu, podcastu lub grafiki. Daria wybrała tą pierwszą. Nastolatka jest także podwójną finalistką ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez łódzki Instytut Pamięci Narodowej pod nazwą "Nie jestem żadną bohaterką. Irena Sendlerowa na tle historii II wojny światowej na ziemiach polskich (1939-1945)” oraz „Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach. Gustaw Herling-Grudziński na tle historii Polski” i finalistką pierwszej edycji konkursu tej samej rangi, „Polskie serce pękło. Katyń 1940”. Warto odnotować także jej 9 miejsce podczas Ogólnopolskiego Konkurs Wiedzy i Umiejętności "Praca Organiczna 2.0" Fundacji Zakłady Kórnickie oraz kwalifikacje do II etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Liczne sukcesy i udziały w konkursach mobilizują Darię do kolejnych wyzwań i podnoszenia poprzeczki. Jak sama mówi w życiu stawia przede wszystkim na naukę. - Jestem humanistką zafascynowaną światem nowych technologii. Interesuję się literaturą, grafiką i sztuką. Inspiracji do swoich prac szukam w wydarzeniach historycznych, muzyce i malarstwie. Osobistościami, których twórczości wywierają największy wpływ na moje teksty są Tadeusz Różewicz oraz Wisława Szymborska. Jako swój cel obrałam ukazanie ponadczasowych dzieł i wydarzeń historycznych w młodzieżowy, łatwiejszy do odbioru sposób, który zachęciłby czytelników do głębszego wczucia się w sztukę. Staram się, aby to świeże podejście przesycone było emocjami oraz w pewien sposób ożywiało naszą przeszłość. W moich pracach poruszam wątki historyczne, ale również wplatam w nie treści z zakresu psychologii i codziennych problemów, które dotyczą każdego człowieka. Dużą ilość czasu poświęcam na naukę, ponieważ uważam, że to właśnie ona czyni nas ciekawymi ludźmi i otwiera drogę nam do sukcesu. Praca, którą w nią wkładam zaowocowała już licznymi sukcesami - powiedziała.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie