Dwa brązowe medale dla zawodników Czarnych Połaniec na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w zapasach. Zobacz zdjęcia

Wojciech Buras
Zawodnicy Czarnych Połaniec zdobyli dwa brązowe medale. Więcej na kolejnych zdjęciach Archiwum
Hubert Ostrowski i Jakub Grabda wywalczyli brązowe medale na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbywały się we Włodawie. Zawodnicy Czarnych Połaniec rywalizowali w zapasach w stylu wolnym. Oprócz nagród indywidualnych, zapaśnicy zdobyli ważne punkty do rankingu, bo od nich zależy jak sklasyfikowane są kluby.

Brązowy dublet zapaśników z Połańca we Włodawie

W sobotę, 7 października, we Włodawie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików region C w zapasach w stylu wolnym. W zawodach wzięło udział prawie 100 zawodników reprezentujących 17 zespołów z 4 województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Zobacz zdjęcia

Miejski Klub Sportowy Czarni Połaniec reprezentowało pięciu podopiecznych trenera Tadeusza Szkwarka i dwóch Wiktora Skrobacza, którzy w klasyfikacji drużynowej wywalczyli III miejsce i 12 pkt współzawodnictwa sportowego. Najlepszy wynik wśród zapaśników z Połańca osiągnęli: Hubert Ostrowski w kategorii do 48 kg oraz Jakub Grabda w kategorii wagowej do 41 kg. Obaj podopieczni trenera Tadeusza Szkwarka wywalczyli brązowe medale. Tuż poza podium na piątych miejscach w swoich kategoriach wagowych uplasowali się: Jan Witek, Maciej Mikina, Alan Kalita i Artur Ramos. Poza miejscem punktującym znalazł się najmłodszy z ekipy połanieckiej Kamil Pasternak.

W klasyfikacji wojewódzkiej świętokrzyskie uplasowało się na III miejscu, na które złożyły się punkty współzawodnictwa: MKS Czarni Połaniec 12 pkt., Stow. Centrum SIR, Staszów 4 pkt., ULKS Guliwer, Kielce 4 pkt., Industria LKS Znicz, Chęciny 2 pkt. To był bardzo istotny turniej dla tej grupy wiekowej, ponieważ oprócz indywidualnych medali Huberta Ostrowskiego i Jakuba Grabdy, młodzi sportowcy powiększyli pulę punktów współzawodnictwa na koncie klubu Czarni Połaniec. Od nich zależy miejsce i klasyfikacja klubów w rankingu.

Bardzo się cieszę, że ta grupa wiekowa młodzików również dołożyła swoją cegiełkę do ogólnego rachunku punktowego klubu