Dwa finały dla pięściarzy KSZO na ringu w Rzeszowie

/waf/
Damian Falecki- brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów- stoczył na ringu w Rzeszowie dwie zwycięskie walki. Rafał Soboń
Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęli pięściarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w IV Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Stanisława Kiliana w Rzeszowie.

Wyniki walk pięściarzy KSZO:

Kadeci- 60 kg: Bandura Peter (Boxing Stropkov) - Igor Dąbrowski 0:3; 63 kg: Szymon Kwasek - Nazar Sawa (Ring Lwów) 0:3; 70 kg: Dawid Iwiński (Walter Rzeszów) - Błażej Surowiec 3:0, Daniel Dudek (Walter Rzeszów) - Grzegorz Safiański 3:0.

Juniorzy- 60 kg: Damian Buchta (Kleofas Katowice) - Mariusz Koptas RSC II; 64 kg: Tomasz Artym (Niedźwiadki Przemyśl)- Damian Falecki 0:3, Damian Falecki - Wasyl Dawydow (Ring Lwów) 2:1; 69 kg: Jacek Kubik - Marcin Oskroba (Feniks Stalowa Wola) 0:3; 75 kg: Andrzej Kołton - Paweł Bielic (Golden Team Nowy Sącz) 3:0, Andrzej Kołton - Mateusz Rzadkosz (Wisła Kraków) 0:3.

W hali Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji skrzyżowało rękawice 65 zawodników z 19 klubów, w tym ekipy Ringu Lwów z Ukrainy i Boxingu Stropkov ze Słowacji.

W dwudniowym turnieju wystąpili także reprezentanci KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W sobotnich walkach półfinałowych zaprezentowało się sześciu naszych zawodników, z których tylko juniorzy Damian Falecki i Andrzej Kołton wygrali swoje walki. W finałach, poza tą dwójką, boksowali kadeci- Igor Dąbrowski i Szymon Kwasek. Zwycięsko zakończyli swoje pojedynki Falecki i Dąbrowski, którzy pokonali zawodników z Ukrainy. Kołton przegrał w wicemistrzem Polski Rzadkoszem z Krakowa, a Dąbrowski z rywalem ze Słowacji.

W klasyfikacji drużynowej KSZO zajął drugie miejsce za bokserami Ringu Lwów, którzy wygrali 8 finałów.

- Był to trudny sprawdzian dla naszych zawodników, ale trener Ireneusz Tracz był zadowolony z ich postawy- mówi Łukasz Dybiec, wiceprezes KSZO ds. boksu. - Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej uważam za sukces, a nie byłby on możliwy gdyby nie pomoc w wyjeździe firmy Faworyt.
W najbliższy weekend zawodnicy KSZO boksować będą w Opatowie.