Dwa medale lekkoatletów w Spale. Wielki pech Karoliny Kołeczek

/SAW/
Karolina Kołeczek nie zdobyła medalu w Spale, gdyż popełniła falstart w finale biegu na 60 m ppł. Fot. Sławomir Stachura
O wielkim pechu może mówić Karolina Kołeczek, lekkoatleta UKS Trójki Sandomierz, pewna kandydatka do złotego medalu w biegu na 60 m przez płotki w halowych mistrzostw Polski Juniorów w Spale.

Podczas rozgrywanych w weekend mistrzostw Karolina popełniła w finale falstart i została zdyskwalifikowana. "Złoto" w Spale w biegu na 400 metrów wywalczył Filip Przemyski z KKL Kielce, a "brąz" w biegu na 3000 m jego klubowa koleżanka Kornelia Kostka.

Filip, podopieczny trenera Krzysztofa Jóźwika był bezkonkurencyjny i z czasem 49,48 sekundy pewnie wygrał bieg. Kornelia była na mecie trzecia (10.16.11)

Karolina Kołeczek miała najlepszy wynik eliminacji (8,55 sekundy), poprawiła nim rekord okręgu i była żelazną kandydatką do "złota". Ale niestety. W finale podopieczna trenera Andrzeja Mirka popełniła falstart i medalu nie było.

Wyniki. Pięciobój juniorek. 6. Mariola Dziarmaga (KKL Kielce) - 2984 pkt., siedmiobój juniorów. 8. Dawid Sobieraj (KKL) - 3185 pkt. 60 m. 20. Sebastian Jarząbek (KKL) - 7.30, 26. Tomasz Borowicz (KKL) - 7.42, 200 m. 5. Mateusz Gad (UKS Żaczek Połaniec) - 23.21, 17. Mateusz Siuda (UKS Żaczek) 25.03; 600 m. 14. Klaudia Kotańska (STS Skarżysko-Kamienna) - 1:43.17; 2000 m. 11. Sebastian Kowalski (KKL) - 5:55.23, 3000 m. 3. Kornelia Kostka (KKL) - 10.16.11; 16. Sylwester Lepiarz (MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski) - 9:18.20; 400 m. 1. Filip Przemyski (KKL) 49.48; 9. Paweł Tietierin (KKL) - 50,57; 15. Katarzyna Kozak (KKL) - 60,83; 800 m 6. Karolina Mierzejewska (MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski) 2:22.26 (el. 2:18.88); 7. Kamila Sodel (STS Skarżysko-Kamienna) 2:19.84; 16. Ewelina Dryja (KKL) - 2:28.73; 17. Marta Stemplewska (KKL) - 2:28.82; 18. Aleksandra Borowiecka (KKL) - 2:33.48; 20. Emilia Chuda (Sprint Stadnicka Wola) 2:46.66.