Dwa medale łuczników Stelli Kielce na mistrzostwach Polski

/dor/
Zawodnicy Stelli Kielce zdobyli dwa medale na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w łucznictwie, które odbyły się w Kielnarowej.

Po eliminacjach najwyższe piąte miejsce z grona zawodników Stelli zajmował Rafał Dobrowolski (na zdjęciu), który zgromadził 571 punktów. Na kolejnych pozycjach plasowali się: 7. Maciej Fałdziński - 570 pkt., 16. Mateusz Toborowicz - 560 pkt., 19. Sebastian Bątor - 557 pkt., 21. Tomasz Przepióra - 555 pkt., 29. Michał Detka - 548 pkt., 43. Sebastian Pędzik - 534 pkt. Po eliminacjach prowadził Piotr Nowak z Karimy Prząsław, który uzyskał 588 pkt. Wśród kobiet siódma była Anna Skłodowska ze Stelli Kielce - 561 pkt. Po rundzie finałowej szósta była Anna Skłodowska, szóstą pozycję zajął też Maciej Fałdziński, a Piotr Nowak uplasował się na siódmym miejscu.

Jak nam powiedział trener Stelli Wiktor Pyk, zespołowo jego podopieczni zdobyli złoty medal. Wystąpili w składzie: Rafał Dobrowolski, Mateusz Toborowicz, Michał Detka i Maciej Fałdziński. Drugi medal - brązowy - w mikście wywalczyli Skłodowska i Dobrowolski.