Dwa medale naszych łuczników-młodzieżowców Stelli Kielce

/PK/
Stella Kielce
Dwa medale zdobyli łucznicy Stelli Kielce na 28. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Prudniku. Złoty medal wywalczyła męska drużyna Stelli Kielce, a brązowy indywidualnie zawodnik tego klubu, Sebastian Pędzik.

W eliminacjach spośród naszych łuczników najlepiej spisali się Maciej Fałdziński ze Stelli, który był drugi z wynikiem 635 punktów oraz Piotr Nowak z Karimy Prząsław koło Jędrzejowa - trzecie miejsce i 629 pkt. Zdecydowanie wygrał Kacper Sierakowski z Marymontu Warszawa - 658 pkt.

W finałowych rundkach, do czołowej ósemki przedarło się trzech naszych zawodników - poza Nowakiem i Fałdzińskim również Pędzik. I ten ostatni zdobył medal. W ćwierćfinale kielczanin po niezwykle zaciętym pojedynku wyeliminował Nowaka. Stan punktowy w secie i po barażu był remisowy, ale ostatnia strzała Pędzika była bliżej środka tarczy, niż strzała rywala. W półfinale zawodnik Stelli przegrał z Sierakowskim i przypadł mu brązowy medal. Nowak został sklasyfikowany na piątym, a Fałdziński na szóstym miejscu.
Jeszcze lepiej zawodnicy Stelli wypadli w strzelaniach drużynowyzh. Zespół w składzie Fałdziński, Pędzik, Mateusz Bucki zdobył złoty medal, pokonując w finale Obuwnika Prudnik 6:2. Zespół kobiet ze Stelli w składzie Agnieszka Brzoza, Magdalena Pniewska i Karolina Frelicka uplasował się na ósmym miejscu.

- Na mistrzostwach młodzieżowców nieco powetowaliśmy sobie niezbyt udane mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych. Do rozegrania zostały jeszcze mistrzostwa seniorów, które w tym roku będą eksperymentalnie podzielone na dwie tury. Dodatkową nagrodą dla nas jest to, że Maciek Fałdziński we wtorek rozpoczyna udział w zawodach Pucharu Świata, które odbędą się we Wrocławiu - powiedział nam trener kieleckich łuczników, Arkadiusz Ponikowski.