Dwa medale naszych weteranów. Walczyli w Krakowie o każdy metr

Piotr Stańczak
Zdzisław Włodarczyk (z lewej) zdobył brązowy medal w rzucie młotem, zaś Grzegorz Mirkowski był trzeci w rzucie dyskiem. Piotr Stańczak
Zdzisław Włodarczyk z Suchedniowa oraz Grzegorz Mirkowski i Krzysztof Sułek wystartowali w Mistrzostwach Polski Weteranów, które odbyły się 1-2 lipca w Krakowie. Imprezę organizował po raz 27 Polski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki.

(Źródło: vivi24)

Nasi reprezentanci przywieźli ze stolicy Małopolski dwa brązowe medale. 76-letni Włodarczyk zajął trzecie miejsce w kategorii wiekowej powyżej 75 lat - w rzucie młotem z wynikiem 28.69 metra. Także na najniższym stopniu podium w rzucie dyskiem uplasował się 78-letni Mirkowski (również kategoria wiekowa M 75, wynik 26.50 m). Włodarczyk z powodu błędu organizatorów nie wystartował w biegu na 80 metrów przez płotki. Najmłodszym z naszych lekkoatletów był Krzysztof Sułek (73 lata, kategoria M 70).

Pozostałe wyniki naszych zawodników: rzut młotem: 5. Mirkowski - 25.73 m. Rzut dyskiem: 6. Włodarczyk - 22.23. Skok o tyczce: 4. Włodarczyk - 1.75 m. Rzut dyskiem: 9. Krzysztof Sułek - 26.91. Skok w dal: 6. Sułek - 2.52. Pchnięcie kulą: 9. Sułek - 6.92.