Dwa medale naszych zawodników na mistrzostwach Polski w K-1

/dor/, /RTK/
Krzysztof Posełek zdobył brązowy medal.
Krzysztof Posełek zdobył brązowy medal. Fot. Kick Boxing Kielce
Z dwoma medalami wrócili nasi zawodnicy z Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów w K-1, które odbyły się w Gdańsku.

Na zawodach tych startowało czworo zawodników z Kielecczyzny - po dwóch ze Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce i UKS Relaks Skarżysko. Krzysztof Posełek z Kielc zdobył brązowy medal wśród juniorów w kategorii 63,5 kg. Wygrał trzy walki - z Polakiem, Estończykiem i Litwinem, a w półfinale przegrał z Maciejem Grzegorzewskim z klubu Human Białystok. Inny zawodnik kieleckiego klubu - debiutant Karol Sadłocha, był piąty wśród seniorów w kategorii 67 kg.

Angelika Kosut ze Skarżyska nie miała rywalek w kategorii 52 kg juniorek i bez walki otrzymała złoty medal. Jej klubowy kolega Mateusz Jaworski rywalizował w kategorii 71 kg - odpadł w ćwierćfinale.