Dwa medale reprezentantów suchedniowskiego Orlicza w Olimpiadzie Młodzieży

Piotr STAŃCZAK
Paweł Tomaszewski i Magdalena Łukasiak wywalczyli brązowy medal w mikście podczas finałów OOM. Pierwszy z wymienionych zajął także trzecie miejsce w deblu. Fot. archiwum
Reprezentanci suchedniowskiego Orlicza na podium w Piotrkowie Trybunalskim.

Dwa brązowe medale wywalczyli badmintoniści Orlicza Suchedniów w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piotrkowie Trybunalskim.

W mistrzowskiej imprezie wystartowała dziesiątka reprezentantów Orlicza, suchedniowianie byli jedyną ekipą z regionu świętokrzyskiego w finałach OOM. Dwa brązowe medale wywalczył Paweł Tomaszewski. Pierwszy zdobył w mikście z klubową koleżanką Magdaleną Łukasiak. W półfinale suchedniowska para przegrała 17:21, 17:21 z Rafałem Gurgą/Gabrielą Ślisz (Orbitek Straszęcin). Tomaszewski sięgnął po drugi brąz w deblu, gdzie startował w parze z Mariuszem Kabatem (AZS AGH Kraków).

W półfinale ulegli oni duetowi z Hubala Białystok Mateusz Biernacki/Aleksander Jabłoński 16:21, 18:21. W przedziale 5-8 uplasowały się nasze deble: Paulina Obara/Magda Łukasiak oraz Piotr Tomaszewski/Marcin Wnuk. W pierwszej rundzie w grach pojedynczych odpadli: Kamil Kwaśniewski, Bartosz Miernik, Aleksandra Pająk, Magdalena Wychowaniec i wspomniany Wnuk. W klasyfikacji drużynowej Orlicz uplasował się na czwartej pozycji (na 46 klubów).

- Finały OOM zakończyły się dla nas sukcesem. Naszą wielką medalową nadzieją była Zuzanna Glijer. Niestety, nie pojechała do Piotrkowa. Zerwała wiązadła w kolanie lewej nogi, czeka ją zabieg i treningi wznowi najwcześniej na początku przyszłego roku - powiedziała trenerka badmintonistów Orlicza Aleksandra Dąbczyńska.