Dwa medale triathlonistów Akweduktu na olimpiadzie młodzieży

/SAW/
Ekipa Świętokrzyskiego na mecie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w triathlonie. Od lewej: Marek Kotas, Maciej Kwietniewski, Wiktoria Zawolik i Marta Mikołajczyk. Fot. archiwum Akweduktu
W Mietkowie w województwie dolnośląskim, odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w triathlonie. Dwa medale wywalczyli w tej imprezie zawodnicy Akweduktu Kielce, reprezentujący województwo świętokrzyskie.

Srebrny medal indywidualnie zdobyła w sobotę Wiktoria Zawolik, a lepsza od niej była tylko Aleksandra Sikora z klubu Ymca Kraków. Na trasie 600 m pływanie, 15 km jazda na rowerze i 3 km bieg na 16. miejscu uplasowała się Marta Mikołajczyk, 14. wśród mężczyzn był Maciej Kwietniewski, a 27. Marek Kotas (wszyscy Akwedukt).

W niedzielę startowały sztafety (dwóch mężczyzn i dwie kobiety) i ekipa świętokrzyskiego startująca w składzie: Zawolik, Kwietniewski, Mikołajczyk i Kotas zdobyła brązowy medal, powtarzając tym samym wynik Świętokrzyskiego sprzed roku. Triumfowała ekipa Wielkopolski 1 przed Wielkopolską 2.

- Mówiąc szczerze po cichu liczyłem na medal Wiktorii, gdyż była naprawdę mocna i dobrze przygotowana do olimpiady. Po olimpiadzie została zresztą powołana do reprezentacji Polski na Puchar Europy juniorów w węgierskim Tiszaujvaros. Miłą niespodziankę sprawiła natomiast sztafeta, która nawet po pierwszych dwóch zmianach była na prowadzeniu - przyznał z zadowoleniem Grzegorz Kożuchowski, trener świętokrzyskiej ekipy na olimpiadzie i zarazem trener Akweduktu.

W klasyfikacji klubowej Akwedukt wywalczył trzecie miejsce, a klasyfikacji województw
Świętokrzyskie w triathlonie uplasowało się na czwartej pozycji.