Dwa medale w przełajach zawodników Słoneczka Busko-Zdrój w biegach przełajowych

Dorota KUŁAGA [email protected]
Lekkoatleci Słoneczka z powodzeniem startowali w Końskich - w górnym rzędzie Damian Sator, trener Zdzisław Perepiczko, Artur Szymczyk, w dolnym rzędzie Kinga Kowalska i Mateusz Wróbel. Archiwum prywatne
Mateusz Wróbel w blasku złota, a Kinga Kowalska wywalczyła "brąz" na międzywojewódzkich zawodach w Końskich

W Końskich odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych. Wystartowało w nich ponad 200 lekkoatletów, z dobrej strony pokazali się przedstawiciele Słoneczka Busko-Zdrój.

Przy mroźnej pogodzie, na zaśnieżonych, ale bardzo dobrze przygotowanych trasach najlepsi młodzicy z województw świętokrzyskiego i łódzkiego rywalizowali w międzywojewódzkich mistrzostwach w przełajach.

WRÓBEL BYŁ PIERWSZY

W sumie w zawodach wystartowało ponad 200 lekkoatletów z 20 klubów, między innymi ze Słoneczka Busko-Zdrój. - Jestem zadowolony ze startu naszych zawodników. Na dystansie 1000 metrów zwyciężył Mateusz Wróbel, Kinga Kowalska po zaciętej walce wywalczyła "brąz" wśród młodziczek na dystansie 1500 metrów. W biegu juniorów na 2000 metrów Damian Sator uplasował się tuż za podium, ustępując tegorocznemu mistrzowi Polski z hali Mateuszowi Borkowskiemu, wicemistrzowi Sławomirowi Kuciowi oraz Marcinowi Rzeszowskiemu - powiedział Zdzisław Perepiczko, prezes i trener Słoneczka Busko-Zdrój.

DRUŻYNOWO NA 14. MIEJSCU

W punktacji województw świętokrzyskie zgromadziło 36 punktów, a łódzkie 44 punkty. W punktacji klubowej zdecydowane zwycięstwo odniósł niedawno powstały klub - Olimp Strawczyn, zdobywając 20 punktów. Słoneczko Busko-Zdrój uplasowało się na czternastym miejscu z dorobkiem dwóch punktów. W Końskich startował jeszcze jeden lekkoatleta buskiego klubu. W rywalizacji młodzików na 2000 metrów na 17. pozycji sklasyfikowany został Artur Szymczyk.