Dwa medale zawodników Brawlera Końskie w Pucharze Polski

Dorota Kułaga
Dawid Sobczyński, Artur Krawczyk, Gerard Bąk i Mateusz Tersa.
Dawid Sobczyński, Artur Krawczyk, Gerard Bąk i Mateusz Tersa. Archiwum prywatne
W Sochaczewie odbyły się zawody Pucharu Polski w Amatorskiej Lidze MMA, czyli Mieszanych Sztuk Walki.

Puchar Polski, obok mistrzostw kraju, to drugie najbardziej prestiżowe zawody w ciągu roku. Klub Brawler Końskie reprezentowało czterech zawodników, z czego dwóch stanęło na podium. Pierwsze miejsce i tym samym Puchar Polski po trzech walkach zdobył Gerard Bąk w kategorii 77 kilogramów. Zawodnik ten ma 23 lata, w amatorstwie ma 12 wygranych pojedynków i 3 przegrane, dorobek medalowy: 2 złote i 1 srebrny. W 2014 roku zdobył Mistrzostwo Polski ALMMA w kategorii 77 kilogramów w Żyrardowie. Obecnie jest na drugim miejscu w ogólnopolskiej klasyfikacji zawodników amatorskiej ligi MMA .

Oprócz Gerarda na zawodach swój pierwszy start zaliczyli: Mateusz Tersa - 2 miejsce w kat 61 kilogramów i Dawid Sobczyński w 77 kilogramów - jedna wygrana walka, druga przegrana w dogrywce. Startował także ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Polski do 70 kilogramów Artur Krawczyk. Obecnie plasuje się na 10 miejscu w ogólnopolskiej klasyfikacji ALMMA. -Z uwagi na kontuzję wystartował w formule BJJ, czyli brazylijskiego ju-jitsu. Jest to walka bez uderzeń, obejmująca tylko chwyty - dźwignie, duszenia. Niestety, przegrał przez dyskwalifikację za wykonanie nieprzepisowej techniki, a prowadził na punkty 16:0 - mówił Marcin Kij, trener Brawlera.