Dwa srebra i brąz w badmintonie młodzików z Suchedniowa

Piotr STAŃCZAK
Wiktoria Dąbczyńska (z prawej) dwukrotnie stawała na podium mistrzostw Polski młodzików, Izabela Pajek (obok) raz. Fot. Archiwum
144 zawodników i zawodniczek wystartowało w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w badmintonie, które odbyły się w miniony weekend w Suchedniowie. Reprezentantki tutejszego Orlicza wywalczyły trzy medale. Wiktoria Dąbczyńska oraz Izabela Pajek stawały na podium mistrzostw Polski

Międzynarodowy Dzień Dziecka z badmintonem

1-2 czerwca w hali sportowej w Suchedniowie odbędzie się pierwsza w historii międzynarodowa impreza badmintonowa z okazji Dnia Dziecka. Organizuje ją miejscowy Uczniowski Klub Sportowy Nike. Jak mówi organizator zmagań Stefan Pawlukiewicz, będzie rozgrywana na wzór Pucharu Gór Świętokrzyskich. - Trwają zgłoszenia, wiadomo już, że przyjadą do nas badmintoniści z Białorusi, Litwy, Łotwy, Słowacji, Ukrainy, spodziewamy się zdecydowanie ponad 100 zawodników i zawodniczek. Rywalizacja toczyć się będzie w kategoriach wiekowych do lat 9, 11 i 13 - informuje Pawlukiewicz. Turniej rozpocznie się w sobotę o godzinie dziesiątej w hali przy ul. Sportowej, półfinały i finały odbędą się następnego dnia, początek o tej samej porze.

Dwukrotnie na podium stanęła najbardziej utytułowana suchedniowska młodziczka ostatnich lat Wiktoria Dąbczyńska. Dotarła ona do finału gry pojedynczej dziewcząt, tu niestety nie sprostała Wiktorii Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza), przegrała z nią w setach 12:21 i 15:21. Nasza młodziczka zajęła trzecie miejsce w grze mieszanej z Maciejem Wadowskim (AZS Kraków). Jeden medal wywalczyła Izabela Pajek. Grała w deblu ze wspomnianą wyżej Adamek. Obie uległy w finale Izabeli Jajko (UKS Orliki Ropica Polska)/Agnieszce Szymaszek (UKS Orbitek Straszęcin) 1:2 - w setach 21:18, 10:21, 14:21. Pajek uplasowała się na 5-8 pozycji w singlu, podobnie jak Bartosz Kwaśniewski, który grał w mikście z łodzianką Karoliną Władzińską. W przedziale 9-16 w grze pojedynczej znalazła się Katarzyna Zięba. - Liczyliśmy na nieco większy medalowy dorobek, ale i tak nie jest zły. Trzeba cieszyć się z tego wyniku. W ten weekend wystartujemy w Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w Ostrowie Wielkopolskim. Na pozycje medalowe w tej kategorii zbytnio nie liczymy, oczekujemy natomiast, że nasi reprezentanci zajmą punktowane miejsca - zapowiada wiceprezes Orlicza do spraw badmintona Stefan Pawlukiewicz.