Dwa "złota" Borkowskiego, jedno Filipowskiej na mistrzostwach LZS

Dorota KUŁAGA [email protected]
Mateusz Borkowski z Rudnika pewnie triumfował w biegach na 400 i 800 metrów, zdobywając dwa złote medale. Archiwum klubu
Medalowy start naszych lekkoatletów na mistrzostwach Ludowych Zespołów Sportowych.
Dwa

Biegacze Ludowego Klubu Biegacza Rudnik wypadli najlepiej ze wszystkich lekkoatletów Kielecczyzny na Mistrzostwach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Białej Podlaskiej. Jako jedyni wygrali swoje konkurencje, nie dając szans rywalom.

Reprezentacja województwa świętokrzyskiego wywalczyła siedem medali, w tym trzy złotek. Wszystkie trzy "krążki" z najcenniejszego kruszcu zdobyli biegacze Ludowego Klubu Biegacza Rudnik.

Dwa złote medale wywalczył Mateusz Borkowski, który wygrał biegi juniorów młodszych na 400 i 800 metrów, uzyskując czasy 48,87 i 1.54,84. Jego klubowa koleżanka Agnieszka Filipowska triumfowała w biegu na 1500 metrów juniorek młodszych z rezultatem 4.36,59. Ponadto w biegu na 800 metrów juniorów na szóstej pozycji sklasyfikowany został Marcin Rzeszowski z Juventy Kobex Starachowice.

- Mateusz i Agnieszka potwierdzili wysoką dyspozycję. Pewnie wygrali swoje konkurencje, co dobrze rokuje przed następnymi startami w tym sezonie - mówił Sylwester Dudek, prezes i trener LKB Rudnik.

W samych superlatywach o Agnieszce Filipowskiej i Mateuszu Borkowskim wypowiadał się też Jerzy Kula, prezes Świętokrzyskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. - Pobiegli bardzo dobrze, zdobyli dla województwa trzy złote medale. Obydwoje potwierdzili, że są nieprzeciętnymi talentami - powiedział prezes Jerzy Kula.