Dwa „złota” dla Buska na Gwardyjskich Mistrzostwach Polski w Boksie

ALI
Blisko 170 zawodniczek i zawodników z 34 klubów wzięło udział w VI Otwartych Gwardyjskich Mistrzostwach Polski w Boksie w Busku-Zdroju. Pięściarze buskiego klubu Ring zdobyli dwa złote medale. Gośćmi honorowymi turnieju byli mistrzowie olimpijscy: Józef Grudzień, Marian Kasprzyk, Jerzy Rybicki. Imprezie patronowało „Echo Dnia”.

Skromną reprezentację wystawili w tym roku gospodarze. Barw Ringu broniło tylko trzech zawodników: Maciej Kielar, Kamil Lamczyk i debiutant Michał Pawełczyk. Spisali się jednak bardzo dobrze, zdobywając dwa tytuły mistrzowskie.

Maciej Kielar - junior, waga 75 kilogramów - wywalczył kolejny złoty medal gwardyjskich mistrzostw. W finale pokonał przed czasem Patryka Wołosa ze Stalowej Woli i został uznany za najlepszego zawodnika.
Kamil Lamczyk - senior, waga 81 kilogramów - przyjechał na turniej prosto z Anglii i także sięgnął po tytuł mistrza. „Złoto” zdobył bez walki, ponieważ rywal, Paweł Kamiński z Boguchwały, nie stanął w ringu do pojedynku finałowego.

Piękna szabla - replika szabli oficerskiej z 1937 roku, wykonana przez podpułkownika Stanisława Kozioła z Broniny, nagroda dla triumfatora w klasyfikacji drużynowej - już po raz trzeci z rzędu przypadła ekipie Hetmana Białystok. Były medale i puchary dla pięściarzy, były też okolicznościowe nagrody dla generała Włodzimierza Ciasia oraz Władysława Olszowego, honorowego prezesa buskiego klubu Ring i „ojca chrzestnego” mistrzostw gwardyjskich. Wręczyli je mistrzowie olimpijscy, Jerzy Rybicki i Marian Kasprzyk.
Na buskich mistrzostwach gościł także prezes Polskiego Związku Bokserskiego, Zbigniew Górski. Szef bokserskiej centrali wysoko ocenił poziom sportowy i organizacyjny turnieju. Jak mówiono w kuluarach, Busko może być gospodarzem mistrzostw Polski juniorów w 2017 roku.