Dwa "złota" Grzegorza Kołodzieja w Bośni i Hercegowinie

/dor/
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce na otwartym Pucharze Europy w kick boxingu, który odbył się w Bośni i Hercegowinie.
Dwa

W imprezie wystartowało około 400 zawodników z 12 państw. Rywalizowali w formułach low-kick, full contact, light contact i semi contact seniorów, juniorów i kadetów. Dobrze wypadli reprezentanci kieleckiego klubu. Grzegorz Kołodziej, startujący w kategorii 67 kg, zdobył dwa złote medale w odmianie full contact. W finale pokonał jednogłośnie na punkty 3:0 Ivana Zidara z Serbii. W wersji low-kick zawodnik ten stoczył trzy pojedynki - pokonał kolejno Stefana Spazovskiego z Macedonii przez KO w 1 rundzie, w półfinale Benjamina Fleka z Bośni 3:0, a w finale o godzinie 23.30 (!) wygrał przez KO w 2 rundzie z Adem Ademi z Macedonii.

Inny podopieczny trenera Marka Sobonia - Sebastian Słoń, rywalizujący w kategorii 57 kg w wersji light contact, w finale, po dobrym pojedynku, przegrał na punkty z Arelem Dżaferovicem z Serbii. W finale low-kick stoczył bardzo dobrą walkę z zawodowym mistrzem Europy w K-1 i Muay Thai oraz wielokrotnym mistrzem Bośni i Hercegowiny - Goranem Lolicem. Przegrał na punkty.

Pozostali zawodnicy - Kasjan Różycki (63 kg juniorów) i Robert Soboń (42 kg kadetów starszych) przegrali pierwsze walki i odpadli z dalszej rywalizacji.