Dwa złota jędrzejowskich łuczników

/KAR/
Zawodnicy Karimy Prząsław, którzy brali udział w halowych mistrzostwach okręgu świętokrzyskiego młodzików i dzieci w łucznictwie, i włodarzami klubu z Prząsławia i miasta Jędrzejów. archiwum organizatora
W Jędrzejowie odbyły się mistrzostwa okręgu świętokrzyskiego młodzików i dzieci w łucznictwie

Mistrzostwa okręgu świętokrzyskiego, które rozegrane zostały we wtorek w Jędrzejowie okazały się udane dla naszych zawodników. W sumie wywalczyli oni aż cztery medale w konkurencjach indywidualnych, w tym dwa złote, srebrny i brązowy.

W kategorii dzieci młodszych złoty medal wywalczyła Agata Szczerbińska z Karimy, a wśród młodzików starszych po złoty krążek sięgnęła Marta Fatyga. Ponadto do grona medalistów dołączyli także Justyna Sęk, która w kategorii dzieci młodszych wywalczyła brązowy medal oraz Gabriela Szczerbińska, która wśród młodzików starszych zajęła drugie miejsce, sięgając po "srebro".

W klasyfikacji drużynowej nasz zespół również uplasował się na podium, zajmując trzecie miejsce. - Serdecznie dziękuje za ufundowanie nagród burmistrzowi Jędrzejowa panu Marcinowi Piszczkowi oraz staroście powiatowemu panu Edmundowi Kaczmarkowi, a także dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Jędrzejowa pani Anastazji Bogdał za udostępnienie hali na rozegranie zawodów - mówi Maria Karoń, organizator mistrzostw, prezes Karimy Prząsław.

Wyniki zawodników Karimy Prząsław: dziewczęta: dzieci młodsze: 1. Agata Szczerbińska; młodzicy młodsi: 3. Justyna Sęk, 5. Magdalena Kopczyk, 6. Sandra Molenda; młodzicy starsi: 1. Marta Fatyga, 2. Gabriela Szczerbińska; chłopcy: młodzicy starsi: 6. Kacper Żelezik.

Klasyfikacja drużynowa: 1. ULKS Włoszczowice - 990 punktów, 2. Scholasteria Mąchocice - 949 pkt., 3. Karima Prząsław - 935 pkt., 4. Olimpia Suchedniów - 933 pkt.