Dwa "złota" Kilijańskiej w pierwszym dniu mistrzostw Polski

Waldemar Frańczak
Donata Kilijańska bardzo dobrze rozpoczęła swój udział w mistrzostwach Polski 15-latków. foto. Waldemar Frańczak
Pięć medali wywalczyli reprezentanci Świętokrzyskiego w rozpoczętych w piątek Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat w Pływaniu.

W Katowicach rozpoczęły się Zimowe Mistrzostwa Polski 15-latków w Pływaniu. Bardzo dobrze wystartowali reprezentanci klubów z naszego regionu. Dwa złote medale zdobyła Donata Kilijańska z KSZO, która triumfowała na 200 m stylem dowolnym (2:06.68) i 400 m stylem zmiennym (4:53.17). Kacper Łopaciński z MUKS Foka Sandomierz był najlepszy na 50 m stylem dowolnym (24.74) i drugi na 200 m dowolnym (1:58.00). Brązowym medalistą został Wojciech Zabojszcz z Korony Swim- Kielce, który był trzeci na 400 m stylem zmiennym z czasem 4:44.38.

Blisko medalu była sztafeta KSZO na dystansie 4x200 m dowolnym. Łukasz Niedziński, Igor Bernacki, Hubert Banaś i Mikołaj Poduszczak z czasem 8:28.20 ukończyli konkurencję na czwartym miejscu. Zawody potrwają do niedzieli.