Dwa złote medale zawodników Soma Gym Kick Boxing Kielce na mistrzostwach Polski w Mysłowicach

Dorota Kułaga
Zawodnicy Soma Gym Kick Boxing Kielce wywalczyli dwa złote medale.
Zawodnicy Soma Gym Kick Boxing Kielce wywalczyli dwa złote medale. Fot. Archiwum klubu
Zawodnicy Sportowego Klubu Soma Gym Kick Boxing Kielce z powodzeniem wystartowali w Mistrzostwach Polski Low Kick w Mysłowicach. Wywalczyli 2 złote medale.

Dominik "Majku" Kaleta walczący w kategorii 81 kg w świetnym stylu obronił tytuł wywalczony w zeszłym roku, wygrywając 4 walki. Pokonał między innymi aktualnego zawodowego mistrza Polski Dominika Cinala (Paco Team Myslowice) oraz w finale mistrza świata Maksymiliana Bratkowicza (Gym Fight Wrocław).

Robert Soboń świetnie zaprezentował się w kategorii 63,5 kg i wywalczył tytuł mistrza Polski pokonując, aż trzech mistrzów Polski Mariusza Lacha (Legion Głogów), Dominika Tomice (Paco Team Myslowice) oraz w finale byłego wielokrotnego mistrza kraju Krzysztofa Olszewskiego (Sparta Gym Warszawa).

Z dobrej strony pokazali się również pozostali zawodnicy kieleckiego klubu - Maciej Kubicki 91 kg, u którego widać duży progres i z walki na walkę nabiera cennego doświadczenia. Podobnie jest w przypadku Martyny Kot w 56 kg, chociaż już w pierwszej walce trafiła na byłą mistrzynię świata w Muay Thai Martynę Kierczynską i już aktualną mistrzynie Polski.

- Z dobrej strony pokazał się debiutant Oskar Januchta w 71 kg junioró, chociaż przegrał pierwszą walkę. Gratulacje dla całej ekipy SOMA-GYM oraz naszego sponsora prezesa Pawła Okólskiego "Piekarnia OMAR" i Bartka Przybylskiego człowieka od siły i rehabilitacji, a także Michała Derszniaka odpowiadającego za przygotowanie kondycyjne, bo to też ich sukces. Podziękowania również dla Urzędu Miasta Kielce i Gminy Górno za wsparcie. Kolejny start naszych zawodników już za dwa tygodnie w Legnicy - powiedział Marek Soboń, trener Sportowego Klubu Soma Gym Kick Boxing Kielce.