Dwa zwycięstwa drużyny Vive I Kielce w 1/16 finałów Mistrzostw Polski Juniorów. Patryk Wasiak pokazał klasę, grał też Krystian Jurasik

Dorota Kułaga
Drużyna Vive Kielce w sobotę pokonała MSPR Siódemka-Huras Legnica 33:24
Drużyna Vive Kielce w sobotę pokonała MSPR Siódemka-Huras Legnica 33:24 Dawid Łukasik
W hali przy ulicy Krakowskiej w Kielcach od piątku odbywa się turniej w ramach 1/16 finałów Mistrzostw Polski Juniorów. Biorą w nim udział cztery drużyny - UKPR Agrykola Warszawa, SPR Górnik Zabrze, MSPR Siódemka Huras-Legnica oraz broniący tytułu sprzed roku KS Vive Kielce.

Dwa pewne zwycięstwa VIVE I Kielce. Patryk Wasiak show

Drużyna Vive Kielce w piątek, w pierwszym meczu, zmierzyła się UKPR Agrykolą Warszawa. Młodzi kielczanie od początku narzucili swój styl gry. Po 10 minutach gry prowadzili już 6:4. Kolejne minuty przyniosły lepszą grę zawodników ze stolicy. Osiem minut później doprowadzili do remisu (10:10), a na przerwę schodzili z przewagą siedmiu bramek - było wówczas 20:13. Po przerwie dołożyli jeszcze 16 trafień. Co ciekawe, warszawiacy zdobyli dokładnie taką samą liczbę bramek. Wyróżniającą się postacią w kieleckiej ekipie był niewątpliwie Patryk Wasiak. Syn byłego zawodnika żółto-biało-niebieskich, byłego reprezentanta Polski Radosława Wasiaka zdobył aż 14 bramek. W tej samej drużynie występuje również syn innej legendy - Mariusza Jurasika - informowała strona kielcehandball.pl

W sobotę też pewna wygrana Vive I Kielce

W sobotę zespół Vive Kielce podejmował MSPR Siódemkę-Huras Legnicę. W pierwszych pięciu minutach obie drużyny zdobyły po dwie bramki, ale kolejne dwie należały do gości. Po drugiej stronie boiska naprawdę dobrze w bramce prezentował się Nikodem Błażejewski. Obroniony przez niego w 9. minucie rzut karny pozwolił zdobyć Krzysztofowie Barusze wyrównującą bramkę. Chwilę później wynik podwyższył Jakub Lubczyński, a kolejne trafienia dołożyli Patryk Wasiak, Krystian Jurasik i właśnie Lubczyński - relacjonowała strona kielcehandball.pl.

Do przerwy podopieczni Aleksandra Litowskiego prowadzili już 20:12. W drugiej połowie Vive nie spuściło z tonu, ostatecznie kielczanie wygrali 33:24. W roli głównej znowu wystąpił Patryk Wasiak, który rzucił 10 bramek.

W niedzielę mecz decydujący o zwycięstwie w turnieju

W niedzielę w hali przy ulicy Krakowskiej rozegrane zostaną dwa ostatnie mecze. MSPR Siódemka-Huras Legnica zagra z UKPR Agrykolą Warszawa, a KS Vive Kielce zagra z SPR Górnikiem Zabrze. Ze względu na rezultaty poprzednich meczów ten pojedynek wyłoni zwycięzcę turnieju 1/16 finałów Mistrzostw Polski Juniorów. Pierwszy niedzielny pojedynek o godz. 10, drugi o 12, a po nim nastąpi oficjalnie zakończenie turnieju.

Wyniki: Mecze piątkowe
SPR Górnik Zabrze - MSPR Siódemka-Huras Legnica 36:31 (20:16)
KS VIVE I Kielce - UKPR Agrykola Warszawa 36:29 (20:13)