Dwie wygrane na koniec roku siatkarek Piątki Sandomierz

Mateusz Dudek
Na zdjęciu drużyna MUKS Piątki Sandomierz wraz z trenerem Łukaszem Jurkiem.
Na zdjęciu drużyna MUKS Piątki Sandomierz wraz z trenerem Łukaszem Jurkiem. MUKS Piątka Sandomierz/ Facebook
Dwa bardzo ważne zwycięstwa na koniec 2019 roku odniosły siatkarki występującego w III Lidze Świętokrzyskiej Siatkówki kobiet MUKS Piątki Sandomierz. Najpierw pokonały we własnej hali lidera ze Skarżyska, a tydzień później wygrały walkowerem z ekipą z Zagnańska.

W sobotę, 14 grudnia Piątka we własnej hali podejmowała lidera grupy pierwszej, drużynę Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko.
Celem naszych siatkarek przed tym meczem było zwycięstwo i zrównanie się punktami z rywalkami ze Skarżyska.

Mecz od początku był wyrównany. W końcówce pierwszego seta Piątka zdołała odskoczyć na kilka punktów i wygrać set do 21. Drugi set był podobny jednak tutaj siatkarki z Sandomierza przewagę, którą dowiozły do końca seta wypracowały na początku partii. W trzecim secie prowadzenie długo utrzymywały zawodniczki ze Skarżyska. W końcówce siatkarki Piątki zdołały odwrócić losy partii i ostatecznie wygrać to spotkanie 3:0 (25:21; 25;18, 25:23).

Drużyna MUKSu wystąpiła w składzie: Kasia Głowacka, Magda Jarecka, Asia Osowska, Ola Sulik, Julka Polek, Klaudia Niewiadomska, Kasia Chmiel, Ola Radosz, Karolina Wiatr, Sabina Marzec, a także Gabrysia Przypkowska oraz Ola Ciszkiewicz. MVP spotkania wybrana została Asia Osowska.

W ostatni weekend siatkarki Piątki miały rozegrać ostatni w tym roku mecz ligowy z drużyną LKS-u Sparty Zagnańsk jednak z powodu braków kadrowych drużyna z Zagnańska nie przyjechała do Sandomierza co oznaczało, że Piątka dopisała sobie trzy punkty.
Na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej Piątka zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy pierwszej i podobnie jak liderująca w tej grupy ekipa ze Skarżyska jest już praktycznie pewna udziału w fazie półfinałowej o mistrzostwo trzeciej ligi.