"Dwójka" piąta w województwie w mini siatkówce

Redakcja
Reprezentacja włoszczowskiej "dwójki” zajęła piąte miejsce w finale wojewódzkim w mini siatkówce. Archiwum
We Włoszczowie odbył się finał mistrzostw województwa w mini-piłce siatkowej chłopców szkół podstawowych. Wśród sześciu najlepszych drużyn województwa znalazła się grupa chłopców ze Szkoły Podstawowej numer 2 we Włoszczowie.

- Zespoły wyłoniono z rozgrywek gminnych, powiatowych i półfinałów wojewódzkich przypomina Zbigniew Hamera, organizator imprezy. Dla naszych chłopców sukcesem był awans do finału wojewódzkiego. - Każdego roku jesteśmy w czołówce województwa. W kategorii gimnazjum w tym roku nasze uczennice są najlepsze w województwie, od 12 do 14 czerwca pojadą na Mistrzostwa Polski do Radomia z czego jesteśmy dumni. Dwukrotnie uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Polski w czwórboju lekkoatletycznym. Cieszę się, iż udało się tego dokonać również z siatkarkami- mówi dyrektor szkoły Zbigniew Hamera.

Wyniki spotkań: Grupa 1. Skarżysko - Staszów 2 : 0, Ostrowiec - Staszów 0 : 2, Ostrowiec - Skarżysko 0 : 2. Grupa 2. Włoszczowa - Starachowice 0 : 2, Kielce - Włoszczowa 2 : 1, Kielce - Starachowice 1 : 2.

W półfinale Szkoła Podstawowa numer 13 Skarżysko pokonała Szkołę numer 28 Kielce 2:1 a Szkoła Podstawowa numer 3 Staszów wygrała ze Szkołą numer 11 Starachowice 2 : 0

W meczu o 3 miejsce Kielce pokonały Starachowice 2 : 1. Turniej wygrała 13 ze Skarżyska pokonując Staszów 2 : 0. Klasyfikacja końcowa:1. 13 Skarżysko Kamienna,2. 3 Staszów, 3. 28 Kielce,4. 11 Starachowice,5. 2 Włoszczowa, 6. 1 Ostrowiec Świętokrzyski. Skład drużyny chłopców ze Szkoły Podstawowej numer 2 we Włoszczowie: Kamil Jędrych, Piotr Świerzewski, Szymon Guździoł, Przemysław Winckowicz, Jarosław Grzegorczyk, Jakub Garbaczewski, Mateusz Rajek, Janusz Ptak, Paweł Miśtal, Piotr Miśtal.