Dworzec w Sandomierzu już prawie gotowy, niebawem oddanie

  Dworzec w Sandomierzu już prawie gotowy, niebawem oddanie

  (GOP)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dworzec w Sandomierzu już prawie gotowy, niebawem oddanie

  ©Małgorzata Płaza

  9 sierpnia oddany zostanie do użytku nowy dworzec autobusowy w Sandomierzu. W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ulicy 11 Listopada. Przygotowywane są również zmiany w rozkładach jazdy autobusów komunikacji miejskiej.
  Dworzec w Sandomierzu już prawie gotowy, niebawem oddanie

  ©Małgorzata Płaza

  ZOBACZ TAKŻE:
  Paliwo Plus. "Wzrośnie cena wszystkich produktów"


  (Źródło:Agencja Informacyjna Polska Press)

  Nowy dworzec znajduje się naprzeciwko dotychczasowego. Wybudowała go prywatna firma z Ostrowca Świętokrzyskiego.

  Na terenie u zbiegu ulic 11 Listopada i Wojska Polskiego powstały cztery stanowiska postojowe dla autobusów oraz parkingi. W postawionym tam budynku, w części dworcowej, będzie się znajdować poczekalnia dla podróżnych, mała gastronomia, toalety, będzie również infokiosk z informacją dla pasażerów.

  - W sezonie turystycznym, od marca do października, w budynku będzie funkcjonowała również informacja turystyczna, obsługiwana przez Sandomierskie Centrum Kultury. Mamy nadzieję, że nowy dworzec spełni wszystkie standardy, które powinny obowiązywać w mieście turystycznym - powiedziała Katarzyna Zioło, asystentka burmistrza Sandomierza.

  Budynek będzie służył także celom komercyjnym, będą się tam znajdować dwa sklepy.

  Pierwszy autobus, który wjedzie na nowy dworzec 9 sierpnia, o godzinie 2.05 relacji Leżajsk-Warszawa, zostanie powitany przez burmistrza Sandomierza.
  Małgorzata Płaza

  Operatorem dworca jest firma DAK, która prowadzi już taką działalność między innymi w Katowicach i Skoczowie.
  Z chwilą uruchomienia nowego dworca cała ulica 11 Listopada stanie się drogą dwukierunkową, kierowcy nie będą musieli korzystać z niewygodnego objazdu ulicami Jakubowskiego i Czyżewskiego.

  - Stanowiska autobusowe znajdujące się przy ulicy 11 Listopada zostaną zlikwidowane. Nawierzchnia z kostki zostanie po to, aby wpływała na zmniejszenie prędkości jadących aut. Zależy nam na tym, aby okolice dworca były bezpieczne – tłumaczy Katarzyna Zioło.

  W późniejszym czasie na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Wojska Polskiego wybudowane zostanie rondo. Inwestycję będzie realizował Zarząd Dróg Powiatowych.

  Dworzec w dużo większym zakresie niż dotychczas będzie obsługiwany przez komunikację miejską. Będzie jednym z przystanków autobusów ZKM. Jak informuje Katarzyna Zioło, przygotowywane są spore zmiany w rozkładach jazdy, które zaczną obowiązywać od 1 września.

  Stary budynek dworcowy, decyzją burmistrza Marka Bronkowskiego, zostanie przekazany na potrzeby Zakładu Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych, który ma powstać w przyszłym roku.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018