Dynamit czwarty w Polsce. Drużyna piłkarska z Włoszczowy w finale krajowym Orlika

/rab/
Drużyna Dynamit Włoszczowa zajęła czwarte miejsce w Polsce w Lidzie Mistrzów Orlika. Fot. archiwum prywatne
Włoszczowski zespół Dynamit zajął czwarte miejsce w ogólnopolskim finale Ligi Mistrzów Orlika w Kutnie, w województwie łódzkim.

W miniony weekend drużyna Dynamitu reprezentowała województwo świętokrzyskie w finale centralnym Ligi Mistrzów Orlika 2013. W turnieju wzięło udział 16 mistrzów województw. Do fazy półfinałowej awansowali tylko zwycięzcy poszczególnych grup, w tym włoszczowska drużyna, która wygrała grupę A.

- Półfinałowa rywalizacja z drużyną z podwarszawskich Ząbek zakończyła się porażką 2:4, chociaż prowadziliśmy już 2:0. W finale pocieszenia, czyli meczu o trzecie miejsce także nie sprostaliśmy drużynie z Augustowa i ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce w Polsce - opowiadał Marcin Szafrański, zawodnik Dynamitu, nauczyciel wychowania fizycznego w "Sikorskim". Ligę Mistrzów Orlika 2013 wygrał ostatecznie zespół z Olsztyna.

Dynamit Włoszczowa zagrał w składzie: Łukasz Stefańczyk - kapitan, Rafał Tarnik, Włodzimierz Kosowski, Hubert Wójcik, Paweł Zbierański, Michał Szafrański, Mateusz Skupin, Marcin Szafrański, Przemysław Stępniak i Mateusz Gawron.

Włoszczowscy piłkarze składają serdeczne podziękowania dla Urzędu Gminy Włoszczowa, Starostwa Powiatowego, Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach oraz Leszka Sienkiewicza - prezesa włoszczowskiej firmy Mag-Bruk za sfinansowanie przejazdu i pobytu w Kutnie.