Dynamit i Zielonka zdobyły puchar starosty

/rab/
Zwycięzcy turnieju o puchar starosty włoszczowskiego Zbigniewa Matyśkiewicza.
Zwycięzcy turnieju o puchar starosty włoszczowskiego Zbigniewa Matyśkiewicza. archiwum prywatne
Dynamit Włoszczowa i Zielonka Włoszczowa zostali zwycięzcami III Turnieju o Puchar Starosty Włoszczowskiego. Zespoły będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Orlika - Orlik Cup 2013.

Zawody odbyły się na obiekcie sportowym Orlik we Włoszczowie. Turniej rozgrywany był w ramach eliminacji regionalnych Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Orlika w kategoriach wiekowych + 16 oraz + 35. W młodszej kategorii do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn: Dynamit Włoszczowa, Suli Team, Czostków, Orły Stramskiego, Bambi Team, Dzierzgów i Świdno. Zwycięzcą został włoszczowski Dynamit, który w finale pokonał w rzutach karnych Suli Team wynikiem 3:1. Trzecie miejsce zajął zespół z Czostkowa. Najlepszym bramkarzem turnieju został Rafał Tarnik (Dynamit Włoszczowa). Tytuł najlepszego zawodnika przyznano Piotrowi Sulidze (Suli Team), natomiast najlepszym strzelcem okazał się Łukasz Bąk (Czostków), który w turnieju zdobył 19 bramek. W kategorii +35 zmierzyły się ze sobą dwie drużyny: Zielonka Włoszczowa oraz nauczyciele. Zwyciężyła Zielonka, która zmiażdżyła belfrów wynikiem 9:2. Nagrody w turnieju ufundowało Starostwo Powiatowe we Włoszczowie. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz statuetki, które w imieniu starosty Zbigniewa Matyśkiewicza wręczył radny powiatowy Zbigniew Hamera. Organizatorem rozgrywek byli animatorzy sportu przy kompleksie boisk sportowych Orlik w osobach: Mariusza Ochenduszki, Grzegorza Sitkowskiego oraz Huberta Wójcika.