MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Działacze Prawa i Sprawiedliwości w Sandomierzu, apelują, aby... nie głosować na Pawła Niedźwiedzia

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Wideo
od 7 lat
- Zwracam się do mieszkańców Sandomierza, aby przy drugiej turze wyborów nie głosowali na Pawła Niedźwiedzia. Stop. Dość zawłaszczenia Sandomierza, musi być równowaga – zaapelował podczas konferencji w środę 17 kwietnia do mieszkańców Sandomierza były poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Kwitek.

Prawo i Sprawiedliwość w Sandomierzu nie będzie głosował na Pawła Niedżwiedzia

Marek Kwitek pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w powiecie sandomierskim przedstawił stanowisko w sprawie drugiej tury wyborów samorządowych wspólnie z lokalnymi działaczami ugrupowania.

- Nie można dopuścić do zawłaszczenia Królewskiego Sandomierza przez Polskie Stronnictwo Ludowe, którego kandydat Paweł Niedźwiedź, przy każdej nadarzającej się sytuacji atakował Rząd Prawa i Sprawiedliwości, a od którego to powiat otrzymywał potężne środki finansowe na inwestycje lokalne – mówił Marek Kwitek.

Czy to znaczy, że przedstawiciele lokalnych Struktur Prawa i Sprawiedliwości w drugiej turze wyborów na burmistrza Sandomierza popierają drugiego kandydata – obecnie urzędującego Marcina Marca? - Wyrażam się jasno, nie udzielamy wsparcia Pawłowi Niedźwiedziowi – dodał Marek Kwitek. – Ostatecznie to wyborcy rozstrzygną komu to wsparcie będzie udzielone.

Zobacz galerię zdjęć z konferencji działaczy Prawa i Sprawiedliwości w Sandomierzu

Oto treść całego oświadczenia Marka Kwitka, pełnomocnika Prawa i Sprawiedliwości w powiecie sandomierskim

"Drodzy wyborcy! Mieszkańcy Królewskiego Sandomierza!
W imieniu Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość bardzo dziękuję za zaufanie i głosy oddane na naszą drużynę. W tak trudnym czasie w powiecie odnieśliśmy sukces, gdyż na naszych kandydatów do Rady Powiatu oddało głos 11 tys. 154 wyborców, co przełożyło się na 8 mandatów - 42%. Wygraliśmy również w samym Sandomierzu, gdzie uzyskaliśmy 2805 głosów, czyli co trzeci wyborca głosował na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Również do Rady Miasta Sandomierza najwięcej wyborców głosowało na naszych kandydatów - 2090 głosów, co dało nam 6 mandatów.
Na podstawie przedstawionych wyników wyborczych widać wyraźnie, że to Prawo i Sprawiedliwość wskazane zostało przez wyborców, aby wzięło odpowiedzialność za Powiat. Niestety liczba mandatów nie była wystarczająca do uzyskanie większości w Radzie Powiatu. Ostatecznie to część radnych z KWW Przyjazny Samorząd MD 2024 i KW Nasz Region, za obiecane stanowiska wicestarosty i przewodniczącego Rady Powiatu bierze pełną odpowiedzialność za swoje decyzje i chce rozstrzygać, kto ma rządzić w Powiecie. Ta brutalna gra PSL-u, który uzyskał 7 mandatów, może pomóc im w utrzymaniu władzy. Ostatecznie to radni na sesji zdecydują o wyborze władz Powiatu.
Oburzenie budzi fakt, że dwoje radnych z komitetu burmistrza Marcina Marca, jeszcze przed drugą turą wyborów na Burmistrza Miasta Sandomierza przeszło na stronę PSL a przecież to kandydat tego ugrupowania Paweł Niedźwiedź pod niepartyjnym szyldem walczy z Marcinem Marcem. Przyzwoitość i lojalność nakazywałaby wstrzymać się z decyzjami przynajmniej do ostatecznego rozstrzygnięcia.
Nie można dopuścić do zawłaszczenia Królewskiego Sandomierza przez PSL, którego kandydat Paweł Niedźwiedź, przy każdej nadarzającej się sytuacji atakował Rząd Prawa i Sprawiedliwości a od którego to Powiat otrzymywał potężne środki finansowe na inwestycje lokalne. Znamienna była wypowiedź wicestarosty, który wyszydzał działania Rządu Prawa i Sprawiedliwości mające na celu zapewnienie dostaw węgla dla mieszkańców, którzy jego zdaniem ,,będą mogli sobie go kupić, ale tylko w aptece".
Starostowie chwalą się sukcesami inwestycyjnymi, ale co byliby w stanie uczynić bez dotacji rządowych? Najważniejsze jest to, że pieniądze te trafiły do mieszkańców i służą społecznościom lokalnym.
Drodzy Mieszkańcy! Zwracam się do Was z apelem o to, aby dla zachowania zdrowej równowagi w sprawowaniu władzy w Królewskim Sandomierzu, nie wspierać kandydata PSL-u! Stop zawłaszczania Miasta!
Z wyrazami szacunku
Marek Kwitek
Pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w powiecie sandomierskim"

Zobacz galerię zdjęć z konferencji działaczy Prawa i Sprawiedliwości w Sandomierzu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie