Dzieci zakończyły wakacje z wędką - zawody na Biadaszku i na Klekocie

Rab
Oskar Dziuba z Włoszczowy zajął pierwsze miejsce na Klekocie w swojej kategorii wiekowej. Kamil Tanasiewicz
W ostatni weekend wakacji dzieci i młodzież rywalizowały w łowieniu ryb w gminie Włoszczowa. W upalne dni brała tylko drobna ryba.

W ubiegłą sobotę koło wędkarskie Włoszczowa Miasto zorganizowało na zakończenie wakacji zawody spławikowe. Po raz pierwszy odbyły się one na zbiorniku wodnym Biadaszek. Wzięło w nich udział 21 młodych uczestników.

Najlepsi okazali się: Klara Szelążek (około 2,5 kilograma złowionych ryb), Hubert Gregorczyk (ponad 2 kilogramy) oraz Milena Pyka (około 2 kilogramy). Zwycięzcy otrzymali puchary i gadżety. Po zawodach tradycyjnie zaproszono dzieci na grilla.

Następnego dnia podobne zawody dla dzieci i młodzieży z cyklu „Bezpieczne wakacje z wędką” odbyły się na Klekocie. Ich głównym organizatorem było Włoszczowskie Towarzystwo Wędkarstwa Sportowego Big Fish. Zgłosiło się 23 młodych zawodników.

W grupie dziewcząt wygrała Milena Pyka, która złowiła przeszło 2,3 kilograma ryb. W kategorii chłopców w wieku 5-9 lat zwyciężył Piotr Robak z wynikiem ponad 1,3 kilograma. W kolejnej grupie chłopców (10-14 lat) pierwsze miejsce zdobył Oskar Dziuba (ponad 2,3 kilograma złowionych ryb). W ostatniej kategorii chłopców w wieku 15-18 lat triumfował Daniel Sokoliński z wynikiem około 2 kilogramów ryb. Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.

Największa rybę - leszcza o wadze około 1 kilograma - złowił Oskar Dziuba. Łączna waga wszystkich złowionych ryb na Klekocie wyniosła 23,5 kilograma.