Dzień Licealisty w "starym" koneckim ogólniaku. Były zabawne...

  Dzień Licealisty w "starym" koneckim ogólniaku. Były zabawne stroje, smaczne potrawy i muzyka

  Zdjęcie autora materiału

  Marzena Kądziela

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dzień Licealisty w "starym" koneckim ogólniaku. Były zabawne stroje, smaczne potrawy i muzyka
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Archiwum szkolne

  We wtorek w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Komisji Edukacji Narodowej w Końskich odbył się Dzień Licealisty. Udział w nim wzięły klasy pierwsze i drugie, a tegoroczny Dzień Licealisty był powiązany z projektem „Szkoła ambasadorem Parlamentu Europejskiego”, w którym uczestniczy I LO.
  Uczniowie brali udział w czterech konkurencjach: prezentacji wylosowanego kraju, konkursie na wiersz, piosenkę lub narodowy taniec, konkursie na najlepsze danie oraz teście wiedzy o Unii Europejskiej. Klasa 1A zaprezentowała francuskie stroje, przygotowała niezwykle dokładną prezentację o tym kraju, a Dominika Jakubowska zaśpiewała piosenkę o miłości, która nieodzownie łączy się z Francją. Uczniowie z klasy 1B ukazali piękno Włoch, przebrani w barwy flagi zaśpiewali „Ti Amo”, a na zakończenie częstowali pysznym tiramisu.
  Dziewczyny z klasy 1C przygotowały ciekawą prezentację o Grecji, zatańczyły wszystkim znaną grekzorbę. Klasa 1 c1 przygotowała prezentację o Polsce, zaśpiewała wszystkim znane pieśni narodowe. Przedstawiła przywary Polaków oraz w humorystyczny sposób zaprezentowała nasze narodowe pragnienia i pasje.

  Klasa 1E reprezentowała Irlandię. Wszyscy uczniowie ubrani byli z akcentem zawierającym zielony kolor. Na deser przygotowali przepyszne babeczki. A furorę zrobił uczeń Wojciech Gruszkiewicz przebrany za Bono. Klasa 2A przedstawiła ciekawostki z Anglii. Uczniowie postawili na taniec. Należy podkreślić zaangażowanie Patryka Skrzypczyka i jego partnerki w tańcu klasycznym oraz prawdziwe show, które zrobił Dariusz Chyb. Uczniowie z drugiej klasy o profilu matematyczno - fizycznym zaprezentowali ciekawostki o Niemczech, Aleksandra Grosman wyrecytowała zabawny wiersz własnego autorstwa. Klasa 2c przedstawiła ciekawostki o Szkocji, jednak największym zainteresowaniem wśród publiczności cieszył się narodowy taniec, który w ludowych strojach zaprezentowali Mateusz Staciwa i Karol Kazik. Klasa 2 e ukazała piękno Hiszpanii, tradycyjnego stroju narodowego oraz hiszpańskiego tańca paso doble.

  Jury w składzie Mariola Domagała, Joanna Stołowska - Grzegorczyk, Marzena Domagała oraz Piotr Ciszek oceniali także potrawy przygotowane przez uczniów. Nie zabrakło tradycyjnej sałatki z Grecji, czy niemieckich precli.

  Kolejną konkurencją był test wiedzy o Unii Europejskiej przygotowany przez nauczycielkę wiedzy o społeczeństwie Mariolę Domagałę. Młodzież musiała znać odpowiedź na pytania: między innymi kiedy obchodzony jest Dzień Europy, na mocy jakiego traktatu powstała Unia Europejska, kto jest obecnym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, ile państw członkowskich liczy UE, gdzie znajduje się Siedziba Parlamentu Europejskiego, kto napisał tekst oraz skomponował muzykę do hymnu „Oda do radości”, kiedy Polska przystąpiła do UE.

  Jury przyznało trzecie miejsce dla klasy 1 c, drugie -2b oraz pierwsze miejsce dla 2 c. Na koniec wszyscy uczniowie zatańczyli Taniec Belgijski oraz Farmera. Była tam prawdziwa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa.

  Zobacz galerię


  TOP 15 miejsc w Świętokrzyskiem widzianych z kosmosu
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Tych aut lepiej nie kupujcie. Albo już szukajcie mechanika
  Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]


  Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Rozwiąż test! [10 ZDJĘĆ - QUIZ]
  Którzy Polacy piją najwięcej alkoholu? [LISTA ZAWODÓW]

  Najseksowniejsze imiona. Zobacz czy jesteś na liście!
  Piłeś? Sprawdź, kiedy znów możesz wsiąść za kółko  ZOBACZ TAKŻE: Top Muzyczny. Co będziemy śpiewać podczas Mundialu?

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Wideo

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce