Dziesięć bramek padło w sparingu Korony II Kielce z Bronią Radom. Igor Kośmicki znowu wyjechał na testy. Zobacz zdjęcia

Dorota Kułaga
Na zdjęciu Michał Smolarczyk
Na zdjęciu Michał Smolarczyk Sylwester Szymczak
Aż dziesięć bramek padło w sparingu Korony II Kielce z Bronią w Radomiu. Emocjonujące spotkanie zakończyło się remisem 5:5.

Broń Radom - Korona II Kielce 5:5 (4:2)
Bramki: Kielak 25, Kumoch 34, Olszewski 37, testowany 40, Bartosiak 62 - testowany zawodnik 35, Michał Smolarczyk 43, Karol Turek 67, samobójcza 79, Dawid Kośmider 80.
Korona II: Mamla - Więckowski, Kiełb, Kiercz, R. Turek - Grabarczyk, Kośmider, K. Turek, Przybysławski, testowany zawodnik - Smolarczyk oraz Sawicki, Zwoźny, Szarek, Jopkiewicz, Pervan, Kośmider.

-Początkowo widać było ciężkie nogi, im dalej trwał mecz, tym lepiej to wyglądało. Przez całe spotkanie mieliśmy przewagę, w pierwszej połowie straciliśmy trzy bramki po prostych błędach. Po przerwie zdecydowana nasza przewaga, mieliśmy sporo okazji, między innymi Pervan nie wykorzystał rzutu karnego - powiedział Marek Mierzwa, trener Korony II Kielce.

Radomski zespół zagrał osłabiony. Wychowanek Korony Kielce Igor Kośmicki wyjechał na testy do Pogoni Grodzisk Mazowiecki, natomiast Michał Wrześniewski otrzymał wolne z powodu żałoby.

Pierwsza połowa w wykonaniu Broni była bardzo dobra. Sporo składnych akcji, dużo strzałów na bramkę i gole po ładnych, wypracowanych akcjach. Broń prowadziła już 4:1, a w drugiej połowie po zmianach było już zdecydowanie gorzej. Przy stanie 5:3 Jakub Piotrowski obronił rzut karny.

W zespole Broni zagrało czterech testowanych zawodników. O ich przyszłości zadecyduje wkrótce trener Mikołaj Łyczak.