Dziewięć medali Dragona Starachowice na mistrzostwach Polski w kick boxingu

dor
Zawodnicy Dragona zdobyli dziewięć medali na mistrzostwach Polski.
Ponad stu zawodników z 35 klubów z naszego kraju rywalizowało w starachowickiej hali w Mistrzostwach Polski w kick boxingu. Weterani walczyli w formule kick light, a pozostali w formule oriental rules. Gospodarzy reprezentowało 11 fighterów, w tym gronie był prezes i trener Marek Jasiński, który startował w kategorii weteranów.

Zawodnicy Dragona Starachowice wypadli bardzo dobrze. W sumie wywalczyli aż dziewięć medali, z czego sześć złotych. Tytuły mistrzowskie zdobyli: Karol Mamerski, Adrian Gunia, Filip Zawłocki, Dominika Czernikiewicz, Wiktor Madej oraz trener Marek Jasiński w kategorii weteranów. Ten ostatni w finale kategorii do 74 kilogramów pokonał Macieja Doma-reckiego 3:0.

Wiktor Madej wygrał na punkty w rywalizacji juniorów młodszych z Mateuszem Stadnikiem z Lublina. Karol Mamerski triumfował w kategorii do 71 kilogramów juniorów starszych, pokonując po emocjonującym pojedynku Macieja Guza z Lublina.

Adrian Gunia w dobrym stylu pokonał jednogłośnie na punkty Karola Maya z Kohorty Poznań, a rywalizował w kategorii do 60 kilogramów. I wreszcie ostatni podopieczny Marka Jasińskiego - Filip Zawłocki - wygrał z Dominikiem Balą z Legionu Głogów.

Podczas gali finałowej swoją walkę stoczyła również Wiktoria Kania. W finale uległa jednak Magdalenie Pawelec ze Stargardu Szczecińskiego i ostatecznie zdobyła srebrny medal. Po brązowe medale sięgnęli natomiast Artur Wziątek i Jacek Miszta. Trener Marek Jasiński był bardzo zadowolony z występu swoich podopiecznych na tych mistrzostwach. Gospodarze zebrali też sporo pochwał za organizację imprezy. Dodajmy, że patronem medialnym było „Echo Dnia”.

(Źródło: vivi24)