Dziewięć medali Dragona w Pucharze Europy w kick boxingu

Dorota Kułaga
Dragon w Ostrowcu, od lewej: Marek Jasiński, Alicja Siebyła, Robert Siebyła, Adrian Gunia, Karol Mamerski, Piotr Cieśla, Anika  Kluk, Aleksandra Surus, Filip Zawłocki, Dominika Czarnikiewicz.
Dragon w Ostrowcu, od lewej: Marek Jasiński, Alicja Siebyła, Robert Siebyła, Adrian Gunia, Karol Mamerski, Piotr Cieśla, Anika Kluk, Aleksandra Surus, Filip Zawłocki, Dominika Czarnikiewicz. Archiwum klubu
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Dragona Starachowice w Pucharze Europy WAKO w kick boxingu, który odbył się w Ostrowcu Świętokrzyskim. W imprezie rywalizowało 400 zawodników z 5 państw, między innymi z Ukrainy i ze Słowacji.

Starachowicki Dragon na tych zawodach reprezentowało dziewięcioro zawodników. Wszyscy wywalczyli medale. W sumie podopieczni trenera Marka Jasińskiego zdobyli na tej imprezie 3 złote medale, 4 srebrne i 2 brązowe.

Po złote sięgnęli: Dominika Czarnikiewicz w kategorii -65 kilogramów kick light, Alicja Siebyła w -42 kilogramy kick light, Adrian Gunia w -57 low kick. Srebrne medale zdobyli: Piotr Cieśla w -69 kilogramów kick light, Robert Siebyła w -60 kilogramów full contact, Filip Zawłocki w +69 kilogramów kick light i Aleksandra Surus w kick light w kategorii -55 kilogramów.
Brązowe medale wywalczyli: Anika Kluk w kategorii -65 kilogramów kick light, Karol Mamerski w low kick w kategorii -63,5 kilograma.

-Jestem bardzo zadowolony z występu naszych zawodników w Pucharze Europy. Potwierdzili, że liczą się w rywalizacji z mocnymi rywalami, nie tylko w naszym kraju - powiedział Marek Jasiński, trener Dragona Starachowice.
Jeśli chodzi o najbliższe starty, to za dwa tygodnie Robert Siebyła z Dragona stoczy zawodowy pojedynek w Muay Thai, czyli w boksie tajskim - w Słupsku w kategorii do 56 kilogramów.