Dziewięć medali ostrowczan na mistrzostwach Polski w kick-boxingu

/waf/
Ostrowiecka ekipa na mistrzostwach Polski w Muszynie.
Bardzo dobrze wypadli zawodnicy Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki na mistrzostwach Polski w kick-boxingu kadetów i juniorów w formułach pointfighting, light-contact i kick-light, którzy z Muszyny przywieźli 9 medali.

W sobotę i niedzielę w Muszynie odbywały się mistrzostwa Polski w kick-boxingu kadetów i juniorów. Zawody miały bardzo liczną obsadę, bo zgłoszono 485 zawodników z 48 klubów. Bardzo dobrze w tym gronie spisali się kick-bokserzy Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki, którzy wywalczyli 9 medali.
W odmianie light-contact złoty medal zdobyła kadetka starsza (kat. do 65 kg) Katarzyna Benewiat, która w finałowej walce pokonała Adriannę Skowrytko z LKSW Dan Świdnik.

Srebrny medal wywalczył kadet młodszy Albert Śliwka (do 37 kg). W drodze do medalu ostrowczanin wygrał z Karolem Zommerem (Sekret Gorzów Wlkp.) i Krystianem Bisiem (KSW Police), a w finale przegrał Mikołajem Mańką (KS Polonia 1912 Leszno).

Również srebro stało się udziałem kadeta starszego Olafa Połońskiego (do 42 kg). Olaf pokonał Patryka Gdulę (LKSW Tajfun), Roberta Siebyłę (Dragon Starachowice) i Kacpra Dwórznika (Start Działdowo). W finale natomiast uległ Lucjanowi Wiśniewskiemu (Beniaminek 03 Starogard Gdański).

Na pierwszej walce w formule light-contact zakończyła udział w turnieju Ewa Pietrzykowska (kadetka starsza (do 55 kg), natomiast Adrian Gajos najpierw pokonał Huberta Derbisa (Gwardia Zielona Góra), by w ćwierćfinale przegrać z Adamem Ziębą (Krakowskie Centrum Taekwon-do).

W formule kick-light pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Benewiat, która nie miała przeciwniczki.

Ponownie srebrny medal zdobył Albert Śliwka. Pierwszą walkę wygrał walkowerem, a następnie pokonał Kapra Czerwonogrodzkiego (PTS Łuków) i Marcela Sołtysiaka (Sekret Gorzów Wlkp.). W finale niestety po raz drugi na tych zawodach nie dał rady Mikołajowi Mańka (KS Polonia 1912 Leszno).

Brąz w tej odmianie zdobyła Ewa Pietrzykowska. Po wygraniu ćwierćfinałowej walki z Sylwią Szpakowską (UKS Gladiator), w półfinale nie sprostała Oliwii Lóźniewskiej (CSW Champion Lubawa).

Na 1/8 zakończyli starty w odmianie kick-light kadeci starsi - Daniel Piotrowski (-52 kg) i Adrian Gajos (-57 kg), natomiast na ćwierćfinale Szymon Gajos (-47 kg) i Olaf Połoński (42 kg). Z kolei Dawid Ufnal oddał walkę ćwierćfinałową walkowerem.

W formule pointfighting ostrowczanie wywalczyli trzy medale. Kolejny- srebrny- zdobyła Katarzyna Benewiat, która wysoko na punkty przegrała finałową walkę z Adrianną Skowrytko (LKSW Dan Świdnik).

Brązowe medale zdobyli Szymon i Adrian Gajosowie. Adrian pokonał w ćwierćfinale Jakuba Sosnowskiego (CSW Champion Lubawa) 12:6, a w półfinale przegrał 5:6 z Kamilem Głusińskim (Alien). Szymkowi z kolei drogę do finału zagrodził Kacper Kufel (Beskid Dragon). Walkowerem oddali walki w tej odmianie Albert Śliwka i Olaf Połoński.

- Turniej był wspaniale zorganizowany- mówi Jarosław Sułkowski, który był sędzia zawodów.- Dla zawodników były bardzo atrakcyjne i cenne nagrody.