Dziewięć medali trójboistów

/KAR/
W weekend w Wilkasy koło Giżycka, odbyły się mistrzostwa Polski juniorów do lat 18 w trójboju siłowym. Zawodnicy z naszego regionu wywalczyli na mistrzostwach 4 złote, 4 srebrne oraz 1 brązowy medale.

Wyniki kobiet:
Kategoria 48 kilogramów: 1. Magdalena Pitek (Wiking Starachowice) - 200,5 kg.
Kategoria 60 kilogramów: 1. Justyna Jedlikowska (Black & White Ostrowiec Świętokrzyski) - 212,5 kg., 2. Katarzyna Grela (Wiking Starachowice) - 125 kg.
Kategoria 75 kilogramów: 1. Magdalena Białek (Black & White Ostrowiec Świętokrzyski) - 325 kg., 2. Karolina Osoba (Wiking Starachowice) - 145 kg.

Wiking Starachowice wygrał klasyfikacje drużynową wśród dziewcząt z wynikiem 49 punktów.

Wyniki chłopców:
Kategoria 56 kilogramów: 2. Marcin Świercz (Tęcza Społem Kielce) - 320 kg.
Kategoria 60 kilogramów: 3. Dawid Ciorach (Black & White Ostrowiec Świętokrzyski) - 332,5 kg.
Kategoria 100 kilogramów: 2, Rafał Kyłkiewicz (Black & White Ostrowiec Świętokrzyski) - 497,5 kg. Kategoria 120 kilogramów: 1. Maciej Pańcer (Black & White Ostrowiec Świętokrzyski) - 620 kg.

W klasyfikacji drużynowej chłopców najlepiej wypadł Black & White Ostrowiec Świętokrzyski, który z 48 punktami uplasował się na miejscu trzecim.