Dziewięć medali zawodników Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai

dor
Zawodnicy Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai w Warszawie zdobyli dziewięć medali. Na zdjęciu ze swoim trenerem Andrzejem Cupryjakiem-Sochą. Fot. archiwum prywatne
W Warszawie odbyły się VII Mistrzostwa Mazowsza Wushu. Zawody zostały rozegrane w 80 konkurencjach, wystąpili w nich przedstawiciele Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai.

Zawody te były pierwszą eliminacją do mistrzostw Polski które odbędą się we wrześniu, również w Warszawie Wśród 150 zawodników z czternastu klubów z Polski bardzo dobrze zaprezentowali się przedstawiciele Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai pod okiem shifu Andrzeja Cupryjaka-Sochy. Łącznie zdobyli dziewięć medali - pięć złotych i cztery brązowe.

Bardzo odmłodzona ekipa buskiego klubu zaprezentowała niesamowitą wolę walki w odmianie sanda, czyli wolna walka. W kategorii 7-8 lat w wadze 25 kilogramów Aleksander Skowron, Kuba Młynik, Franek Stefański zdobyli "złoto". W gronie 13-latków Andrzej Dzierżak zdobył w swoim debiucie "złoto" w kategorii 50 kilogramów. 17-letni Arkadiusz Styczeń w kategorii do 82 kilogramów wywalczył brązowy medal i również zaliczył udany debiut w wolnej walce. Natomiast Karol Karpiński był trzeci w formach ręcznych północnych w grupie 15-latków.

Ponadto w grupie do 12 lat Szymon Gronostaj zajął dwa trzecie miejsca, zarówno w formach północnych jak i w sanda, a bezdyskusyjne zwycięstwo odniósł 10-letni Bartosz Dybała w formach północnych. -Cała trójka swoją determinacją, szacunkiem, pokorą i niespotykaną walecznością zwróciła uwagę władz związkowych i uzyskała możliwość startu w turnieju głównym mistrzostw Polski. Moich najmłodszych uczniów czeka jeszcze bardzo dużo pracy i mnóstwo wylanego potu na treningach. Ale jestem pod wrażeniem tego, jak szybko nastąpiła zmiana pokoleniowa w naszym klubie… Dobrze rokuje to na przyszłość - powiedział Andrzej Cupryjak-Socha.

W przygotowaniu do tego sezonu i w startach uczniom Andrzeja Cupryjaka-Sochy pomogli Mieczysław Sas i Radosław Lisowski. Wyjazd do Warszawy był możliwy dzięki dotacji uzyskanej z Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój.