Dziś wielka gala w Targach Kielce! Poznamy laureatów 68. Plebiscytu Sportowego [ZAPIS TRANSMISJI]

dor, PK

Wideo

Zobacz galerię (7 zdjęć)
W piątek, 31 stycznia, w Targach Kielce odbędzie się wielka sportowa gala, na której poznamy laureatów 68. Plebiscytu Sportowego Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. Nagrodzimy również laureatów plebiscytu wojewódzkiego oraz plebiscytów powiatowych. Zapis transmisji na echodnia.eu

Gala rozpoczęła się o godzinie 17. Najpierw nagrodziliśmy laureatów plebiscytu wojewódzkiego na najpopularniejszych sportowców, trenerów, talenty i drużyny 2019 roku w województwie świętokrzyskim (w tym przypadku było głosowanie SMS-owe i przez kliki w Internecie) oraz w plebiscytach powiatowych.

Poznaj historię plebiscytu. Rekordzistami Leszek Drogosz i Bogdan Wenta

O godzinie 19 rozpocznie się wręczanie wyróżnień w 68. Plebiscycie Sportowym Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu (na wynik składało się 25 procent głosów przez SMS-y i kliki w Internecie i 75 procent głosów kapituły). Poznamy laureatów - dziesięciu najlepszych sportowców, trzech trenerów. Będą też wyróżnienia przyznane przez kapitułę - poznamy trzy Świętokrzyskie Nadzieje, Drużynę Roku, Ambasadora Regionu, Zasłużonego dla świętokrzyskiego sportu oraz Sportowca Niepełnosprawnego Roku.

Zobacz: 68. Plebiscyt sportowy. Oto laureaci [LISTA]

Na gali nie zabraknie wybitnych gości - będą Anna Krupka, wiceminister sportu oraz olimpijczycy, między innymi Mirosława Sarna, Bogdan Wenta - obecnie prezydent Kielc, Zbigniew Piątek, Tomasz Brożyna, Andrzej Stawski, Andrzej Sypytkowski, Mariusz Jurasik, Sławomir Szmal. Będą też inni wybitni sportowcy, medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski, będą znani trenerzy, działacze. Ale na naszej gali nie zabraknie też włodarzy miasta i województwa, parlamentarzystów, przedstawicieli świata kultury i sztuki.

Po części oficjalnej rozpocznie się część nieoficjalna. Na naszych gości będzie czekało specjalne sportowe menu, między innymi bigos staropolski - hiszpańscy gracze z PGE VIVE amigos zapraszają na bigos, penne z kurczakiem w sosie śmietanowym - energia dla sportowca na poziomie światowym, żurek z kiełbasą i jajkiem - zupa jedzona z najlepszym Korony grajkiem, pałeczki i skrzydełka z kurczaka - podstawa diety laureata-pływaka, wieprzowina z warzywami, wskazana dla pań rzucających młotami, pierogi grzyby/kapusta, dla boksera to rozpusta, zimne przekąski: galaretki, pikle, tortille w wielu smakach, chętnie jedzone na gorącym Rajdzie Dakar.

Dodaj ogłoszenie