Dziuba ze złotem a Żak ze srebrem. Sukces dwóch zapaśników Czarnych Połaniec

/dor/
W Piotrkowie Trybunalskim na matach tamtejszego AKS pojedynki w stylu klasycznym toczyli zapaśnicy walczący o przepustki na XVIII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się w dniach 1-3 lipca w Myślenicach.

W zawodach wzięło udział około 70 zawodników z czterech województw - małopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Ich zmaganiom przyglądali się znani zawodnicy - Piotr Stępień, wicemistrz olimpijski z Barcelony oraz Bogdan Daras, dwukrotny mistrz świata.

Województwo Świętokrzyskie wystawiło 8-osobową ekipę z dwóch klubów - Czarni Połaniec i Guliwer Kielce. - Po całodniowych zmaganiach dwóm zapaśnikom z Połańca udało się wywalczyć upragniony awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. W kategorii do 76 kilogramów bezapelacyjnie zwyciężył Paweł Dziuba, a w kategorii do 63 kilogramów Paweł Żak wywalczył srebrny medal - z zadowoleniem mówił Wiktor Skrobacz, trener Czarnych Połaniec.

Dodajmy, że dwa pierwsze dwa miejsca w każdej kategorii wagowej zapewniały awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Ponadto trzeci w kategorii do 50 kilogramów był Sebastian Barabasz, a Krzysztof Bąk siódmy w wadze do 63 kilogramów. Obydwaj nie uzyskali jednak kwalifikacji na olimpiadę. Drużynowo ekipa Czarnych została sklasyfikowana na szóstej pozycji w gronie 15 klubów biorących udział w tej imprezie.