Efektowna gra i efektowne zwycięstwo Korony II Kielce (WIDEO, zdjęcia)

Sławomir Stachura
Ostatni mecz pierwszej rundy trzeciej ligi małopolsko-świętokrzyskiej dla rezerw Korony Kielce zakończył się zdecydowanym zwycięstwem. Kielczanie rozbili Poprad Muszyna 4:0, była to ich trzecia z rzędu wygrana i trzecia bez straty gola.

Korona II Kielce – Poprad Muszyna 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 A. Paprocki 18, 2:0 A. Paprocki 32, , 3:0 Adrian Bednarski 78, 4:0 A. Paprocki 85.

Korona II: Otchenashenko – Bednarski, Załęcki, Rogala, Matulka – A. Paprocki (87. Słaby), Mokrzycki, Kwiecień (86. Jasiak), Kotarzewski, P. Paprocki (69. Zawierucha) - Laskowski (79. Dziubek)

Poprad: Jękot – Merklinger, Zachariasz, Saratowicz, Chomik (82. Fabisiak) – Podgórni, Maślanka (75. Sobas), Tokarz, Abubakar, Bomba – Orzechowski

Kartki: żółte: Mokrzycki, Laskowski (Korona II) - Zachariasz (Poprad). Sędziował: Kamil Pastuszka (Starachowice). Widzów: 100.

Podopieczni trenera Arkadiusza Bilskiego tydzień temu pokonali u siebie Beskid Andrychów 3:0, w środę wygrali 2:0 z Podhalem w Nowym Targu, a w sobotę rozegrali kolejne świetne zawody gromiąc Poprad Muszyna. Wygrana mogła być jeszcze wyższa, gdyż gospodarze stworzyli sobie mnóstwo bramkowych okazji. Trzy wykorzystał Andrzej Paprocki, jedną Adrian Bednarski i to dało Koronie efektowe zwycięstwo.

Korona od początku do końca była stroną dominująca w tym spotkaniu, grała z dużym zaangażowaniem i zepchnęła rywala do obrony. Na efekty przewagi nie trzeba było długo czekać. W 18 minucie Kamil Matulka wpadł z boku w pole karne, dograł do Andrzeja Paprockiego i kapitan Korony strzelił obok bramkarza.

Kielczanie nie zadowolili się skromnym prowadzeniem i nadal atakowali. I W 32 minucie znów Paprocki, tym razem strzałem z pola karnego po ziemi, podwyższył rezultat.

Po zmianie stron Korona wciąż miała zdecydowaną przewagę, której efektem były kolejne dwa trafienia. Najpierw z bliska bramkarza gości pokonał Adrian bednarski, a pięć minut przed końcem wynik ustalił Paprocki. Kapitan Korony miał jeszcze przynajmniej dwie dobre okazje, ale będąc w polu karnym zamiast strzelać odgrywał piłkę do kolegów i obrońcy Popradu wyjaśnili sytuację.

- Po takim meczu ręce same składają się do oklasków. W tym zespole jest wielki potencjał i ostatnie spotkania są tego dowodem. Pokazaliśmy, że stać nas na skuteczną walkę o utrzymanie w lidze– ocenił pojedynek z Popradem Arkadiusz Bilski, trener Korony II.

Choć był to mecz ostatniej kolejki pierwszej rundy rozgrywek, to trzecioligowcy nie kończą jeszcze piłkarskiej jesieni. Pogoda sprzyja, więc zapadła decyzja, że w listopadzie odbędą się jeszcze dwie kolejki rundy rewanżowej. Korona za tydzień podejmować będzie w Kielcach Wisłę Kraków (22 listopada, godzina 13), a 28 listopada zmierzy się u siebie z Garbarnią Kraków.