Effector drugi na turnieju w Gdańsku

Dorota KUŁAGA [email protected]
Trener Effectora Kielce Dariusz Daszkiewicz był zadowolony z gry zespołu w dwóch i połowie seta. Fot. Sławomir Stachura
We wtorkowym finale turnieju w Gdańsku kieleccy siatkarze przegrali z Delectą Bydgoszcz 1:3

Siatkarze Effectora Kielce zajęli drugie miejsce w towarzyskim turnieju Volleyball Cup 2012 w Gdańsku. We wczorajszym finale podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza przegrali z Delectą Bydgoszcz 1:3.

Delecta Bydgoszcz - Effector Kielce 3:1 (25:22, 21:25, 25:19, 25:15).

Effector: Warda (6), Milczarek (9), Kokociński (11), Pająk (2), Penczew (10), Józefacki (19), Sufa (libero) oraz Danger (5), Kozłowski, Zniszczoł, Staszewski.

Delecta Bydgoszcz: Lipiński (6), Owczarz (9), Wrona (12), Wieczorek (1), Wika (9), Waliński (3), Dębiec (libero) oraz Masny, Konarski (17), Antiga (8), Jurkiewicz (4), Wiese (1).

W poniedziałkowym meczu kielczanie wygrali z Lotosem Trefl Gdańsk 3:2 i wczoraj wieczorem walczyli z Delectą Bydgoszcz o zwycięstwo w turnieju.

Siatkarze Effectora lepiej rozpoczęli mecz, w pierwszym secie prowadzili 2:0 i 3:1. Później trwała walka punkt za punkt. Delecta wyszła na prowadzenie 15:14 i nie oddała go już do końca tej partii, wygrywając ją 25:22. Drugi set też był wyrównany, ale szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili kielczanie. Po kolejnym punkcie sprawdzanego w Effectorze 32-letniego Tomasza Józefackiego, który ostatnio grał we Francji, a następnie udanym bloku, wygrali 25:21.

Dwa kolejne sety należały już jednak do Delecty. Ostatni ten zespół gładko wygrał 25:15. - Dobrze zagraliśmy dwa i pół seta, później trochę słabiej. Delecta świetnie radziła sobie zwłaszcza w obronie, Antiga wyjmował takie niewiarygodne piłki, że można się było troszkę zniechęcić w ataku. Ale cały turniej oceniam bardzo pozytywnie. Widać, że jesteśmy krok dalej, jeśli chodzi o grę, bo w 90 procentach mamy zespół. Jeśli chodzi o Józefackiego, to decyzja zapadnie w ciągu dwóch, trzech dni - powiedział Dariusz Daszkiewicz, trener Effectora.

We wtorkowym meczu o trzecie miejsce Lotos Trefl Gdańsk wygrał z Szachciorem Soligorsk 3:0 (31:29, 25:16, 25:13). Końcowa kolejność turnieju: 1. Delecta Bydgoszcz, 2. Effector Kielce, 3. Lotos Trefl Gdańsk, 4. Szachcior Soligorsk.