Effector trzynasty w PlusLidze

(SAW, KAR)
W czwartkowym meczu rewanżowym o 13. miejsce w PlusLidze, Effector Kielce pokonał we własnej hali BBTS Bielsko-Biała 3:0. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się we wtorek, kielczanie zwyciężyli 3:2.

Effector Kielce - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:19, 25:17, 25:19)

Effector: Komeda 3, Andrić 14, Pawliński 4, Wachnik 14, Nalobin 9, Wohlfahrtstatter 9, Sobczak (libero) oraz Biniek (libero), Formela 1.

BBTS: Bieńkowski, Janeczek 3, Bartos 8, Kwasowski 4, Gaca 4, Siek 7, Modzelewski (libero) oraz Gryc 4, Vemić 2, Lipiński 4, Grzechnik 1, Czauderna (libero).

MVP meczu: Jakub Wachnik (Effector).

Sędziowali: Tomasz Flis i Maciej Kolendowski (obaj Kraków). Widzów: 300.

Przebieg: I set: 1:0, 2:2, 7:3, 8:4, 10:7, 12:8, 16:11, 18:14, 21:17, 23:18, 25:19; II set: 1:0, 3:1, 6:3, 8:7, 11:8, 13:9, 16:9, 19:12, 21:14, 23:16, 25:17; III set: 0:1, 1:3, 6:4, 8:4, 10:5, 13:7, 16:9, 19:11, 21:15, 23:17, 25:19.

Kieleccy siatkarze szybko załatwili w czwartek sprawę. W ciągu zaledwie 77 minut pokonali drużynę z Bielska-Białej i zapewnili sobie 13 miejsce na finiszu rozgrywek.

- Cieszymy się, że tak to wszystko dobrze się potoczyło. Od początku byliśmy maksymalnie skoncentrowani i to widać było na parkiecie. Teraz będzie trochę odpoczynku w Święta Wielkanocne. Dla mnie to najważniejsze dni w roku – mówił po meczu zadowolony Jakub Wachnik, wybrany MVP spotkania. Jakub rozgrywał bardzo dobry mecz i miał duży wkład w efektowną wygraną Effectora.
Rzeczywiście kielczanie od początku byli maksymalnie skoncentrowani i choć w czwartek, w tym ostatnim w sezonie meczu dopingowała ich w Hali Legionów garstka kibiców, to stanęli na wysokości zadania.

W pierwszym secie goście trzymali się jeszcze na początku, ale gdy asem serwisowym popisał się Leo Andrić, na tablicy zrobiło się 15:10 dla Effectora i trener gości Rastislav Chudik wziął czas. Niewiele to jednak pomogło, gdyż rozpędzony Effector grał dobrze, skutecznie w bloku i utrzymywał przewagę, która wynosiła nie mniej niż dwa punkty. W końcówce gospodarze jeszcze przyśpieszyli i w efekcie wygrali zdecydowanie.

To samo było w secie drugim, bo choć w pewnym momencie goście doprowadzili do remisu 6:6, po asie Wachnika było 13:9, a potem przewaga kielczan tylko rosła.

Na początku trzeciego seta BBTS próbował jeszcze wal-czyć, ale szybko stracił impet po kolejnych udanych blokach gospodarzy i skutecznych akcjach ze skrzydeł i ze środka. I po-dobnie jak w pierwszym secie skończyło się do 19 a po chwili Wachnik odebrał statuetkę MVP spotkania