Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2014 w powiecie staszowskim. Maraton rozpoczęty

/akr/
Damian Gątarski, Wojciech Dorobek, Aleksandra Jabłońska, Karol Olejarski - gimnazjaliści z Gimnazjum numer 2 w Staszowie mówili, że egzamin wcale nie był taki trudny.
Damian Gątarski, Wojciech Dorobek, Aleksandra Jabłońska, Karol Olejarski - gimnazjaliści z Gimnazjum numer 2 w Staszowie mówili, że egzamin wcale nie był taki trudny. Agnieszka Kuraś
W środę zdawali egzamin humanistyczny. W czwartek gimnazjaliści zmierzą się z przedmiotami przyrodniczymi i matematyką, a w piątek podejdą do egzaminu z wybranego języka obcego. - Nie było takie trudne - mówili w środę uczniowie klas III Gimnazjum numer 2 w Staszowie.

W środę o 9 rano gimnazjaliści z III klas zasiedli do pierwszego egzaminu. Na pierwszy ogień poszła historia i wiedza o społeczeństwie. Z tymi przedmiotami zmagali się przez godzinę. Później mieli godzinną przerwę, by o godzinie 11 zmierzyć się z językiem polskim. Ta część egzaminu trwała 90 minut. Jednak uczniowie z Gimnazjum numer 2 w Staszowie, gdzie udaliśmy się, by zapytać o wrażenia z egzaminu, sale opuszczali już nieco wcześniej. - Będzie dobrze mówiła grupka gimnazjalistów napotkana przed szkołą. - A to dzięki naszym nauczycielom, naprawdę świetnie nas przygotowali - dodaje uczennica Aleksandra Jabłońska.

ZOBACZ I SPRAWDŹ

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 z polskiego - ODPOWIEDZI - ARKUSZE - TESTY

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 z historii i WOS - ODPOWIEDZI - ARKUSZE - TESTY

- Nad częścią historyczną trzeba było się chwilę zastanowić, ale w sumie to nie były jakieś trudne rzeczy, raczej podstawy. Z języka polskiego temat rozprawki był fajny. Trzeba było napisać o ciekawości, czy nam ułatwia życie, czy utrudnia. Uważam, że każdy mógł spokojnie na ten temat napisać. Ten egzamin jest doskonałym sprawdzeniem się, ile zdołaliśmy nauczyć się przez te trzy lata. Myślę, że będzie dobrze, jesteśmy dobrze przygotowani, to zasługa naszych nauczycieli - mówiła Aleksandra.

Zdanie koleżanki podzielał gimnazjalista Wojciech Dorobek, który także uważał, że humanistyczna część egzaminu była łatwa.
- W czwartek będzie zdecydowanie ciężej. Nie tak bardzo boję się matematyki jak chemii, czy fizyki - mówił o czwartkowym egzaminie matematyczno - przyrodniczym Wojtek.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Wyniki egzaminu będą miały wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Decydują o tym: liczba punktów uzyskanych przez kandydata za oceny na świadectwie z wybranych przedmiotów i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz liczba punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego. Wyniki egzaminów uczniowie poznają w czerwcu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie