To już koniec egzaminów ósmoklasisty 2023. Ostatnim był czwartkowy test z języka angielskiego. Większość uczniów jest zdania, że był on dość prosty. Jeśli chcecie przekonać się, jak Wam poszło, wystarczy zobaczyć odpowiedzi do zadań w naszej galerii zdjęć.
W galerii poniżej arkusz pytań i odpowiedzi z egzaminu 2023 ósmoklasisty z języka angielskiego.
Tegoroczne egzaminy ósmoklasisty rozpoczęły się we wtorek, 23 maja, kiedy uczniowie zmierzyli się z językiem polskim. W środę, 24 maja, przyszedł czas na królową nauk - matematykę. Czwartkowy egzamin z języka angielskiego (25.05.2023) był ostatnim w tegorocznej serii sprawdzianów, które wieńczą naukę w szkołach podstawowych.
Zdanie egzaminu ósmoklasisty na dobrym poziomie ułatwia dostanie się do wymarzonego liceum lub technikum i jest pierwszym ważnym krokiem dla kogoś, kto poważnie rozważa swoją ścieżkę edukacyjną, a w konsekwencji - drogę zawodową. Wyniki egzaminów ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka obcego zostaną ogłoszone w poniedziałek, 3 lipca.
Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego 2023. Czy można napisać go źle?
Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego 2023 rozpoczął się o godzinie 9 w czwartek, 25 maja. Uczniowie i ich nauczyciele podchodzili do niego z optymizmem. Wielu było przeświadczonych, że w czasach, gdy angielski spotyka się dosłownie wszędzie - w mediach społecznościowych, filmie, telewizji - nie można testu z tego języka napisać źle. Czy tak jest naprawdę? O tym przekonamy się dopiero 3 lipca, kiedy Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 i przekaże je szkołom.
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka angielskiego. Jakie umiejętności sprawdzał?
W roku 2023 i 2024 egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego był przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych określonych w załączniku do rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15 lipca 2022 roku. Wymagania zamykały się w pięciu zasadniczych punktach. Powtórzmy je za Centralną Komisją Egzaminacyjną:
Po pierwsze. Znajomość środków językowych.
Uczeń posługuje się podstawowym zasobem środków językowych (leksykalnych, gramatycznych, ortograficznych oraz fonetycznych), umożliwiającym realizację pozostałych wymagań ogólnych w zakresie tematów wskazanych w wymaganiach szczegółowych.
Po drugie. Rozumienie wypowiedzi.
Uczeń rozumie proste wypowiedzi ustne artykułowane wyraźnie, w standardowej odmianie języka, a także proste wypowiedzi pisemne, w zakresie opisanym w wymaganiach szczegółowych.
Po trzecie. Tworzenie wypowiedzi.
Uczeń samodzielnie formułuje krótkie, proste, spójne i logiczne wypowiedzi pisemne, w zakresie opisanym w wymaganiach szczegółowych.
Po czwarte. Reagowanie na wypowiedzi.
Uczeń uczestniczy w rozmowie i w typowych sytuacjach reaguje w sposób zrozumiały, adekwatnie do sytuacji komunikacyjnej, w formie prostego tekstu, w zakresie opisanym w wymaganiach szczegółowych.
Po piąte. Przetwarzanie wypowiedzi.
Uczeń zmienia formę przekazu ustnego lub pisemnego w zakresie opisanym w wymaganiach szczegółowych.
iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?