Ekipa z Jędrzejowa wystartowała w Tour de Pologne amatorów. Zobacz miejsca i czasy 10 naszych najlepszych kolarzy

s
archiwum
W piątek w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej blisko 30 zawodników z Jędrzejowskiego Klubu Kolarskiego wystartowało w Tour de Pologne Amatorów. Najlepszy wynik osiągnął Łukasz Lechowicz, który wśród wszystkich startujących był 96.

Kolarze amatorzy mieli do przejechania trasę o dystansie 58 kilometrów. To jedna pętla trasy po której jechali na ostatnim etapie zawodowcy.

Spośród kolarzy z Jędrzejowa najlepszy wynik uzyskał Łukasz Lechowicz. Trasę pokonał w 1 godzinę, 53 minuty i 14 sekund co dało średnią prędkość 30,73 kilometry na godzinę. Zajął 96 miejsce wśród wszystkich startujących. Rywalizował w kategorii M3, 30-40 lat w której zajął

Adam Pasieka zajął 245 miejsce wśród wszystkich zawodników. Trasę pokonał w 2 godziny, 02 minuty i 03 sekund co dało średnią prędkość 28,51 kilometrów na godzinę. Rywalizował też w kategorii M4 ,czyli od 40 do 50 lat.

Kolejny z zawodników z Jędrzejowa - Emil Walczyński był 333. Trasę pokonał w 2 godziny, 05 minuty i 06 sekund co dało średnią prędkość 27,82 kilometrów na godzinę. Walczyński rywalizował też w kategorii M2 ,czyli od 20 do 30 lat.

420 był Wojciech Wojtasik. Trasę pokonał w 2 godziny, 07 minuty i 42 sekundy co dało średnią prędkość 27,25 kilometrów na godzinę. Wojtasik rywalizował też w kategorii M4 ,czyli od 40 do 50 lat.

494 był Michał Turek. Trasę pokonał w 2 godziny, 10 minut i 04 sekundy co dało średnią prędkość 26,76 kilometrów na godzinę. Turek rywalizował też w kategorii M2 ,czyli od 20 do 30 lat.

627 był Hubert Magiera. Trasę pokonał w 2 godziny, 13 minut i 57 sekund co dało średnią prędkość 25,98 kilometrów na godzinę. Magiera rywalizował też w kategorii M4 ,czyli od 40 do 50 lat.

750 był Tomasz Trólka. Trasę pokonał w 2 godziny, 17 minut i 20 sekund co dało średnią prędkość 25,34 kilometrów na godzinę. Trólka rywalizował też w kategorii M4 ,czyli od 40 do 50 lat.

784 był Dariusz Lechowicz. Trasę pokonał w 2 godziny, 18 minut i 18 sekund co dało średnią prędkość 25,16 kilometrów na godzinę. Lechowicz rywalizował też w kategorii M5 ,czyli od 50 do 55 lat.

842 był Michał Bąkiewicz. Trasę pokonał w 2 godziny, 19 minut i 56 sekund co dało średnią prędkość 24,87 kilometrów na godzinę. Bąkiewicz rywalizował też w kategorii M4 ,czyli od 40 do 50 lat.

911 był Wojciech Sajtyna. Trasę pokonał w 2 godziny, 21 minut i 57 sekund co dało średnią prędkość 24,52 kilometrów na godzinę. Sjatyna rywalizował też w kategorii M5 ,czyli od 50 do 55 lat.

Warto dodać, że po raz pierwszy w wyścigu wystartowało małżeństwo Bąkiewiczów. Małgorzata Bąkiewicz - nauczyciel w Szkole Podstawowej numer 3 z Jędrzejowa oraz Michał Bąkiewicz - kierownik Miejsca Rekreacyjnego Zalew w Jędrzejowie. Pani Małgosia wśród wszystkich startujących zajęła 1625 miejsce. Trasę pokonała w 2 godziny, 47 minut i 21 sekund co dało średnią prędkość 20,79 kilometrów na godzinę. Bąkiewicz rywalizowała też w kategorii K4 ,czyli pan od 40 do 50 lat.

Jędrzejowski Klub Kolarski istnieje od prawie 4 lat. Obecnie liczy 50 członków. Na trasę Tour de Pologne wokół Bukowiny Tatrzańskiej wyjechało 24 osoby.

Nas starcie Tour de Pologne amatorów stanęło 2500 osób ! W czołówce znalazł się były znany zawodnik ze świętokrzyskiego Zbigniew Piątek, obecnie wójt Piekoszowa w powiecie kieleckim, który wygrał kategorię M5, 50-55 lat. Trasę pokonał w 1 godzinę, 48 minut 11 sekund , śrdenia prędkość 32,17 kilometra na godzinę.