Ekipa z Ostrowca i udane zawody taekwondo w Krynicy-Zdrój

/waf/
Ekipa z Ostrowca zdobyła w Krynicy-Zdrój 16 medali.
Ekipa z Ostrowca zdobyła w Krynicy-Zdrój 16 medali. archiwum prywatne
Trzecie miejsce drużynowo zajął Świętokrzyski Klub Taekwondo w zawodach o Puchar Arcusa w Krynicy-Zdrój.

Dziewiąte już zawody o Puchar Arcusa w Krynicy-Zdrój zgromadziły 140 zawodników z 10 klubów z Polski i Słowacji. Świętokrzyski Klub Taekwondo reprezentowało szesnaścioro zawodników i zawodniczek. - Wywalczyliśmy 16 medali, 3 w konkurencji układów i 13 w konkurencji walk- mówi trener Wioletta Walerowicz, trener.

W konkurencji poomsae srebrny medal zdobył Mateusz Nowak a brązowe Martyna Rutkowska i Michał Nowak. Po wygranych dwóch zaciętych walkach złote medale zawisły na szyjach Filipa Jabłońskiego, Jakuba Zająca i Bartosza Jedlikowskiego. Na drugim stopniu podium stanęli Michał Mytkowski i Jan Młynek. Trzecie miejsca i brązowe medale wywalczyli: Mateusz Nowak, Michał Nowak, Martyna Rutkowska, Magda Sudwoj, Bartłomiej Myśliwiec, Jakub Szwagierczak oraz debiutujące na zawodach- juniorki Maria Wieczorek i Iga Klauzińska. Dorobek medalowy ostrowczan dał im 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej. - Wyróżnić też należy najmłodszych reprezentantów: Jakuba Sieronia, Filipa Rasińskiego i Kamila Szwagierczaka- dodaje Walerowicz. - Dzielnie walczyli i otarli się o podium. Pokazali dużą wolę walki i siłę charakteru mierząc się z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami.