Ekipy z Niekłania Wielkiego w czołówce

(KAR)
Uczestnicy turnieju finałowego festiwalu mini-siatkówki, który rozegrany został w Stąporkowie archiwum organizatora
W Stąporkowie, rozegrane zostały finały czwartej edycji wojewódzkiego festiwali mini-siatkówki o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Zarówno wśród dziewcząt, jak chłopców powiat konecki reprezentowały drużyny ze Szkoły Podstawowej w Niekłaniu Wielkim. Chłopcy w turnieju zajęli drugie miejsce, natomiast dziewczęta zakończyły rywalizację na czwartej pozycji.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali dyrektor szkoły ze Stąporkowa Joanna Bernat oraz wiceprezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Dariusz Kos.
Wśród dziewcząt i chłopców do rozgrywek przystąpiło po sześć drużyn, które zostały wyłonione w powiatowych eliminacjach oraz turniejach półfinałowych.

Zespół dziewczęta z Niekłania Wielkiego zagrał w składzie: Kinga Ślusarczyk, Małgorzata Urban, Agata Olszyna, Wiktoria Kurek, Julia Polak, Patrycja Pietras, Julia Jańczyk, Patrycja Walkiewicz, Antonina Słoka, Wiktoria Solarz. Trener drużyny jest Jolanta Szkurłat.
Drużyna chłopców z Niekłania Wielkiego rywalizowała w składzie: Mateusz Jańczyk, Paweł Kwiecień, Artur Garbacz, Bartłomiej Hablasek, Adam Rurarz, Konrad Połeć, Dawid Rurarz, Miłosz Sorbian, Oskar Mastalerz, Mateusz Ślusarczyk. Szkoleniowcem zespołu jest Artur Bała.

Wyniki dziewcząt z Niekłania Wielkiego: gaza grupowa: SP Niekłań Wielki - SP Chybice 2:1, SP Chobrzany - SP Niekłań Wielki 2:1. Kolejność w grupie B: 1. SP Chobrzany - 4 punkty, 2. SP Niekłań Wielki - 3, 3. SP Chybice - 2. Mecz o trzecie miejsce: SP 3 Staszów - SP Niekłań Wielki 2:0. Klasyfikacja końcowa: 1. SP Chobrzany, 2. SP Kluczewsko, 3. SP 3 Staszów, 4. SP Niekłań Wielki, 5. SP Chybice, SP 13 Skarżysko-Kamienna.
Wyniki chłopców z Niekłania Wielkiego: faza grupowa: SP Mirzec - SP Niekłań Wielki 1:2, SP Kluczewsko - SP Niekłań Wielki 0:2. Finał: SP Chobrzany - SP Niekłań Wieki 2:0. Kolejność w grupie B: 1. SP Niekłań Wielki - 4 punkty, 2. SP Mirzec - 3, 3. SP Kluczewsko - 2. Klasyfikacja końcowa: 1. SP Chobrzany, 2. SP Niekłań Wielki, 3. SP Mirzec, 4. SP 13 Skarżysko-Kamienna, 5. SP Zborów, SP Kluczewsko.