Ekom Futsal Nowiny w 1. lidze futsalu przegrał z AZS UMCS Lublin 3:4

/dor/
Jedną z bramek dla Futsalu Nowiny zdobył Maciej Ponikowski.
Jedną z bramek dla Futsalu Nowiny zdobył Maciej Ponikowski. Fot. Archiwum klubu
Kolejnej porażki, i to znowu różnicą jednej bramki, doznali zawodnicy Ekom Futsal Nowiny. Tym razem w Lublinie ulegli AZS UMCS 3:4.

AZS UMCS Lublin - Ekom Futsal Nowiny 4:3 (0:2), Wojciech Boniaszczuk 33, samobójcza 34, Jarosław Walęciuk 37, Wojciech Myć 39 - Paweł Markowicz 3, Maciej Ponikowski 15, Piotr Markowicz 38.
Ekom Futsal Nowiny: Kwiecień - Strzębski, D. Szymkiewicz, W. Szymkiewicz, Paweł Markowicz - Dobrodziej, Majcher, Kukla, Jagodzki, Radomski, Ponikowski, Piotr Markowicz.

Był to pojedynek 12. kolejki 1. ligi futsalu. Zespół z Nowin przed tym meczem pozyskał czterech nowych zawodników - Bartłomieja Strzębskiego, który w rundzie jesiennej występował w Wiernej Małogoszcz, Tomasza Radomskiego z GKS Nowiny oraz Pawła Markowicza i Piotra Markowicza z Granatu Skarżysko-Kamienna.
Nie udało się jednak przerwać serii porażek. Decydującą bramkę podopieczni Piotra Lichoty stracili w 39 minucie i znowu musieli przełknąć gorycz porażki. - Zagraliśmy dobry mecz i, niestety, znowu nie wywalczyliśmy nawet punktu. Po raz kolejny zabrakło szczęścia. My zdobywaliśmy bramki po indywidualnych akcjach, a rywal wpychał piłkę do siatki. Cóż, trzeba się zmobilizować i powalczyć o zwycięstwo w kolejnym spotkaniu. Zła karta w końcu musi się odwrócić - powiedział Piotr Lichota, trener drużyny Ekom Futsal Nowiny.

W innych meczach grupy południowej 1 ligi: Marex Chorzów - MKF Solne Miasto Wieliczka 5:1, BSF Bochnia - Gwiazda Ruda Śląska 4:4, Kamionka Mikołów - Heiro Rzeszów 7:3. Pauzował Nbit Gliwice.

1. BSF Bochnia 11 24 45-26
2. Wieliczka 11 24 48-28
3. Gwiazda 11 24 67-33
4. Kamionka 11 22 42-36
5. Marex 11 18 47-37
6. AZS Lublin 11 18 34-42
7. Nbit Gliwice 10 15 45-40
8. Heiro 11 10 35-63